Magyarországon is árvízveszély

Budapest |

Magyarországon a folyókon levonuló árhullám miatt elrendelte az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) ügyeletének megerősítését Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter - közölte a tárca.

Jelenleg összesen 95 kilométernyi töltésen van árvízvédelmi készültség: harmadfokú a Hernád 71 kilométeres szakaszán, elsőfokú a Répce 24 kilométerén. A Hernádon este tetőzik az ár Hidasnémetinél, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei védelmi bizottság felkészült a védekezésre, kora esti ülésén egyeztette a szükséges intézkedéseket Miskolcon. Rendelkezésre áll a homok, előkészítették a homokzsákokat és elegendő fólia is van. A Hernád mentén eddig 540 ember dolgozott az önkormányzati árvízvédelemben és 310 a vízügyi igazgatóság állami védvonalain. Az előzetes adatok alapján 415 centiméterre tehető a folyó tetőzése Hidasnémetinél, az árhullám várhatóan három napon belül levonul. Szombaton hasonló munkaerővel dolgoznak majd a gátakon. Az árhullám vasárnap érhet el Gesztelyhez. Bőcs településen megelőzésképpen két családot kiköltöztettek otthonából, itt a Hernád áradásakor szinte minden esetben ellepte a folyó a területet, ezért nem vártak az intézkedéssel. A védelmi bizottság ülésén az is elhangzott, hogy járványveszély nincs, az ivóvíz is mindenütt iható. Homokzsákokkal készülnek a Hernád áradására Ócsanáloson is. A borsodi településen több mint százan végzik a megelőző munkálatokat: helybéliek, a környező települések lakói, vízügyi dolgozók - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről. Vízügyi szakemberek szerint ez a Hernád egyik legkritikusabb szakasza. A Dunán Nagybajcsnál pénteken rövid időre meghaladta a víz magassága az elsőfokú szintet, de készültséget nem rendeltek el, mert a folyó már apad. A Felső-Tiszán viszont folytatódik az áradás, a hétvégén várhatóan meghaladja az elsőfokú készültség szintjét. A napokban a Bodrog magyarországi szakaszán is intenzívebb áradásra lehet számítani. (MTI)
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?