Londonban megint tüntettek egy nagyot a Brexit ellen

London |

<div>Tízezrek tüntettek szombaton Londonban az ellen, hogy Nagy-Britannia kilépjen az Európai Unióból. A becslések szerint 30&ndash;40 ezer fős tömeg a Hyde Park keleti szélén húzódó Park Lane sugárúttól a parlament westminsteri épületéig vonult.</div>

A szervezők petíciót nyújtottak át, követelve, hogy a törvényhozás akadályozza meg az EU-ból való kilépést, illetve a kormány ne indítsa el a kilépési folyamatot. Ez egyelőre nincs is napirenden. David Cameron miniszterelnök ősszel távozik tisztségéből, a kijelentések szerint London addig semmit sem lép.A demonstráció részvevőinek transzparensein például az „I love EU” és a „37 százalék nem a többség” felirat volt olvasható, ugyanis a teljes brit választópolgárság csupán ekkora aránya voksolt a kilépésre. London az Egyesült Királyság azon három nagyobb térségéhez tartozik – Skóciával és Észak-Írországgal – ahol a választók jelentős többsége a maradásra szavazott. „Vesztesek hisztije”A tüntetést a közösségi portálokon sok brexit párti szavazó bírálta. A bejegyzések között olvasható volt olyan vélemény, amely a vesztesek hisztijének minősítette a demonstrációt.A tüntetőkkel egyes politikusok is egyetértenek. David Lammy, az ellenzéki Munkáspárt alsóházi képviselője már a népszavazás után közzétett egy nyilatkozatot, amely szerint a parlamentnek kell megakadályoznia a kilépést. Lammy felhívta a figyelmet arra, hogy az EU-tagságról szóló népszavazás nem bír kötelező jogi érvénnyel, vagyis nem kötelezi a parlamentet a kilépést megalapozó törvények megalkotására, illetve a brit EU-tagságot rögzítő törvény érvénytelenítésére. A brexit az brexitTheresa May belügyminiszter azonban – aki a bennmaradást pártolta a népszavazás kampányában – azt hangsúlyozta, amikor bejelentette indulását a Konzervatív Párt vezetői tisztségéért, hogy „a brexit brexitet jelent, a kampányt megvívtuk, a részvételi arány magas volt, és a választók meghozták döntésüket”. Ezek után nem szabad kísérletet tenni arra, hogy Nagy-Britannia mégis az Európai Unió tagja maradjon, sem arra, hogy „a hátsó ajtón” visszatérjen az unióba, és nincs lehetőség újabb népszavazásra sem a kérdésről – tette hozzá.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?