Közös fellépés az árvizek ellen

Budapest. „Az elkövetkező hónapokban Budapestre, nemzetközi konferenciára kívánom meghívni mindazon országok képviselőit, amelyek csatlakozni akarnak négy folyó, az Odera, az Elba, a Duna és a Tisza vízgyűjtő területére kiterjedő regionális kezdeményezésünkhöz” – nyilatkozta a tegnapi Népszabadságban Medgyessy Péter.

Budapest. „Az elkövetkező hónapokban Budapestre, nemzetközi konferenciára kívánom meghívni mindazon országok képviselőit, amelyek csatlakozni akarnak négy folyó, az Odera, az Elba, a Duna és a Tisza vízgyűjtő területére kiterjedő regionális kezdeményezésünkhöz” – nyilatkozta a tegnapi Népszabadságban Medgyessy Péter. A kormányfő tervét Duna–Elba–Odera összefogásként jelentették be azután, hogy az árvíztől leginkább sújtott közép-európai országok vezetői a hét végén Berlinben találkoztak. Elsőként Gerhard Schröder német kancellár biztosította támogatásáról a magyar elképzelést. „Olyan változások indultak meg a világban, amelyek kiszámíthatatlanabbá teszik az éghajlatot. Erre nem elegendő pusztán úgy reagálni, hogy a kényszerhelyzetben öszszefogunk és védekezünk, elkezdünk gátakat építeni, hanem sokkal hosszabb távú gondolkodásmódra van szükség.” Medgyessy kifejtette, ennél is fontosabb talán a határokon messze átnyúló együttműködés. Könnyen belátható ugyanis, hogy a természet szempontjából teljesen értelmetlen bármiféle határokról beszélni. Ha nem ismerjük fel, hogy egymásra vagyunk utalva, akkor a válsághelyzetek újra és újra megismétlődnek. Medgyessy olyan együttműködési és kapcsolatrendszert kezdeményez, amely nem tűri a politikai blokkosodást. „Egy Földön élünk, ebből kell kiindulni – mondta. A lakosság – mint a legutóbbi árvíz idején is – elsősorban a vízgyűjtő medencék környékén keletkező problémákkal találja magát szembe. Ebből a szempontból mi a teknő alján vagyunk, a Tisza, a Duna árvize is sújt minket” – állapította meg a miniszterelnök. Medgyessy Péter egyszerre négy síkon képzeli el az együttműködést. A kezdeményező szerep a kormányoké. Németország, Csehország, Lengyelország, Szlovákia, Ausztria és Ukrajna jöhet szóba csatlakozóként. A második sík a szakértőké, a harmadik a tudósoké, a negyedik pedig a civil szervezeteké. (nsz)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?