Könnyen pótolhatták volna a vérveszteséget

Füzesi Kristóf gyermeksebész, aki 1998-ban sikeresen mutött szét Szegeden egy sziámi ikerpárt, megkérdojelezi, hogy csak a vérveszteség miatt halt meg a Szingapúrban mutött ikerpár.

Füzesi Kristóf gyermeksebész, aki 1998-ban sikeresen mutött szét Szegeden egy sziámi ikerpárt, megkérdojelezi, hogy csak a vérveszteség miatt halt meg a Szingapúrban mutött ikerpár. „Mivel nem az operáló sebész vagy az aneszteziológus szájából hallottam ezt az információt, így megkérdojelezem, hogy csak a vérveszteség lett volna az iráni lányok elvesztésnek az oka” – mondta a professzor a Petofi Rádió Délelott címu musorában. Füzesi azért is tartja nehezen elképzelhetonek ezt az okot, mivel a vérveszteség pótolható, a vérzo ereket el lehet állítani. A professzor viszont nem akart találgatásokba bocsátkozni abban a kérdésben, hogy milyen egyéb okok játszhattak szerepet a lányok halálában.

„Nem könnyu megbirkózni a média nyomásával sem, az orvosoknak gyakorlatilag teljesen ki kell kapcsolniuk a külvilágot” – emlékezett Füzesi az 1998-as szegedi sziámi pár mutétére. Amikor a mellkasuknál és hasuknál összenott Melindát és Izabellát operálták, az akkori miniszterelnök, Orbán Viktor is folyamatosan érdeklodött a mutét kimenetelérol, a folyóson pedig 38 újságíró várta a legfrissebb híreket. „Bill Clinton és Monica Lewinsky ügyét is a második oldalra szorítottuk, mindenki velünk foglalkozott” – nyilatkozta a professzor. A kisperegi ikerlányok mutéte végül sikeresen ért véget, a lányokat három hét után hazavihették. Füzesi azóta félévente találkozik Melindával és Izabellával a kontroll miatt. A doktor eddig elkerülhetetlennek tartotta Izabella mellkasfali plasztikáját, ám állapota olyan szépen javul, hogy akár feleslegessé is válhat a mutét.

A Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanára orvosi szempontból vizsgálva akkor tartja indokoltnak az ikerpárok szétválasztását, ha mindkettonek megvan a teljes életvitelhez minden életfontosságú szerve és szétválaszthatók. Abban az esetben, ha az egyik minden szervvel bír, a másiknak viszont nincsenek meg az önálló élethez a feltételei, akkor azt nem kell ikerpárnak tekinteni, „az egy parazita, mintegy élosködik a másikon. Ilyenkor az életképesnek a szempontjait kell szem elott tartani és ennek kell alávetni a másikat” – mondta a professzor. A döntés ilyen esetekben a szüloké, az orvos maximum információt adhat, ha pedig az ikrek felnottek, akkor nekik kell vállalni a következményeket a döntéséért, mint azt az iráni ikerlányok is tették. (korridor.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?