Kim-fivér: elfogott tettesek

Szöul/Kuala Lumpur. Dél-Korea az észak-koreai határra telepí-tett hangszórókon keresztül tájékoztatja szomszédjának lakosait Kim Dzsong Un észak-koreai vezér féltest-vérének, Kim Dzsong Namnak a meggyilkolásáról.

Szöul/Kuala Lumpur. Dél-Korea az észak-koreai határra telepí-tett hangszórókon keresztül tájékoztatja szomszédjának lakosait Kim Dzsong Un észak-koreai vezér féltest-vérének, Kim Dzsong Namnak a meggyilkolásáról. Az ügynek van magyar szála is.

Malajziában őrizetbe vettek még egy gyanúsítottat az észak-koreai vezető féltestvérének meggyilkolásával összefüggésben – közölte a helyi sajtó, amely később egy harmadik személy elfogásáról is beszámolt. A 45 éves Kim Dzsong Namot hétfőn mérgezte meg két nő a Kuala Lumpur-i nemzetközi repülőtéren. Egyes források szerint mérgezett tűkkel támadták meg a férfit, míg mások szerint folyadékot spricceltek az arcába. Egy nőt, akinek vietnami útlevele volt, szerdán már őrizetbe vettek a Kuala Lumpurban. A második gyanúsított Malajziából Dél-Koreába akart repülni. Elfogásakor Szöulba szóló repülőjegyet találtak nála, a nőnél indonéziai útlevél volt. A harmadik elfogott gyanúsított egy 26 éves maláj állampolgárságú férfit, feltehetően a második gyanúsított barátja.

Magyarországon is fizikai támadás érte az észak-koreai diktátor, Kim Dzsong Un féltestvérét – jelentette az Asahi japán portál. A beszámoló szerint az eset 2008 táján történt, és a dél-koreai köztisztviselők szerint a magyar kormány tiltakozott is az incidens miatt Phenjannál.

Dél-Korea az észak-koreai határra telepített hangszórókon keresztül tájékoztatja szomszédjának lakosait Kim Dzsong Nam meggyilkolásáról – közölte a dél-koreai hadsereg. Az intézkedés célja, hogy ellássa a „szükséges információkkal az észak-koreai lakosságot és katonákat”. A totális állami ellenőrzés alatt álló észak-koreai sajtó ugyanis mindeddig hallgatott Kim Dzsong Un mostohafivérének haláláról. A hangszórók használata bevett szokás a két Korea pszichológiai hadviselésében, noha a két ország 2004-ben megállapodott abban, hogy felhagy ezzel a gyakorlattal. Szöul azonban 2015-ben – amikor kiéleződött a két ország közötti feszültség – ismét e propagandaeszközhöz nyúlt, majd Phenjan is hasonlóképp járt el. (MTI, hvg.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?