Budapest/London. A politikai kockázat, valamint a munkaerőköltség növekedése miatt csökkenhet Magyarország vonzereje a külföldi befektetők szemében – áll az Economist Intelligence Unit (EIU) kelet-európai befektetésekről készült tanulmányában.
Budapesten nő a politikai kockázat
Budapest/London. A politikai kockázat, valamint a munkaerőköltség növekedése miatt csökkenhet Magyarország vonzereje a külföldi befektetők szemében – áll az Economist Intelligence Unit (EIU) kelet-európai befektetésekről készült tanulmányában. A jelentéssel kapcsolatban egyes szakértők megjegyezték: az EIU más kutatóintézeteknél általában pesszimistábban ítéli meg a magyar gazdaság helyzetét. Bár Magyarország a második a 27 kelet-európai ország üzleti környezetét összehasonlító rangsorban, a magyar gazdaság versenytársaival szemben elért előnye elenyészhet – vélekednek az EIU kutatói. A külföldi tőke vonzásában az elmúlt 10 évben az élmezőnybe tartozó Magyarországon a vezető kormánypárt a tekintélyelvűség jegyében viselkedik a médiával és az önkormányzatokkal szemben, gazdaságpolitikája populista jegyeket mutat, külpolitikája pedig időként meggondolatlan. Az EIU szerint előfordulhat, hogy jövőre sem a Fidesz, sem az MSZP nem tud stabil kormányt alakítani, sőt a jelentés azt sem zárja ki, hogy a jelenlegi kormánypárt szerencsét próbál a MIÉP-pel, s ezzel kockára teszi az EU-csatlakozást. Az elemzés szerint a magyar gazdaság az egyik legliberálisabb a térség gazdaságai közül, de a reformok lelassultak. A kormány többször is beavatkozott a gazdasági folyamatokba. Az elemzés állítja, a választáshoz kapcsolódó fiskális lazítás kockára teheti a makrogazdasági eredményeket.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.