A Selye János Gimnázium feketébe ötözött pedagósusai (fotó: SJG)
A komáromi iskolák pedagógusai is feketébe öltöztek
Több komáromi iskola is csatlakozott az országos szakszervezet által kezdeményezett „Fekete ruhás tiltakozás“ elnevezésű tanárdemonstrációhoz. Pedagógusaik fekete ruhában érkeztek ma munkába, hogy kifejezzék elégedetlenségüket az oktatási rendszer finanszírozása miatt.
A szakszervezet vezetője megkérdezte a kollégákat az értekezleten. Ők ezzel kapcsolatban nyilatkoztak, amelyből az következett, hogy csatlakoznak az akcióhoz
– mondta lapunknak Vetter János, a komáromi Gépipari és Eelektrotechnikai Szakközépiskola igazgatója. Pedagógusaik a nap folyamán közös csoportképet készítenek majd magukról.
A Selye János Gimnáziumban már a délelőtt folyamán elkészült a közös fotó.
Andruskó Imre igazgató az Új Szónak elmondta, maximálisan egyetért pedagógusai követeléseivel.
A tiltakozásban való részvétel teljesen önkéntes, és mindenféle nyomságyakorlás nélkül történik.
„A szakszervezetünk nem csinált valamiféle felmérést a kollégák között. Egyszerűen arról van szó, hogy aki gondolja, az csatlakozik, aki nem, az nem“ – mondta Andruskó.
Lapunk felkereste a komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola igazgatóját is, Szabó Viktort. Elmondta, hogy intézményi szinten csatlakoznak a demonstrációhoz. Fontosnak tartja, hogy a tanárokat megbecsüljék, s természetesen a magasabb fizetések mellett is kiáll, ugyanis nagyon nehéz boldogulni a hétköznapokban.
„Láthatjuk, hogy alig vannak már tanárok, pályamódosítók lesznek, más szakmákban jobban keresnek. Nagyon fontos kiemelni, hogy mindazok bérét és megbecsülését is szem előtt kell tartani, akik nem tanári munkát végeznek az intézményekben.
Takarítók, adminisztratív munkát végzők, könyvelők, portások. Az intézmények működése nekik is köszönhető, hogy működnek, s az ő fizetésükre is kell gondolni“ – mondta.
Varga Tamás, a komáromi Jókai Mór Alapiskola pedagógusa lapunknak elmondta, hogy az intézményben néhány tanár, köztük ő is, csatlakozott a demonstrációhoz. A helyi szakszervezet úgy döntött, hogy intézményi szinten majd a 2025. március 27-én lévőhöz csatlakoznak, ha addig nem lesz megegyezés.
„Az oktatásügyben tevékenykedő szakemberek megbecsülése morális-erkölcsi és anyagi szempontból is kritikán aluli.
Azt gondolom, hogy a minőségi oktatást végző pedagógusok munkáját és elismerését a jövő nemzedék és a fenntarthatóság érdekeben muszáj figyelembe venni, mert óriási problémák lehetnek pár éven belül a szakmaiság színvonalával és a fejlődés, versenyképesség biztosításával.
Amelyek hozzájárulhatnak a következő generáció alakulásához“ – mondta Varga Tamás.
(vp, kzs)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.