Boros Imrét állítólag zsarolással kényszerítették együttműködésre

Budapest.

Budapest. Zsarolással kényszerítették együttműködésre az állambiztonsági szervek Boros Imrét – derül ki az MDF-es képviselő, az Orbán-kormány tárca nélküli miniszterének közleményéből, aki emlékeztetett arra, hogy 1987 elején, amikor a Magyar Nemzeti Bankban dolgozott, „szövevényes hamisítási botrány robbant ki több nyugat-európai és amerikai résztvevővel, amelynek központjában egyik egykori devizakereskedelmi partnerünk állt.” „1988-ban végképp elhatároztam, hogy távozom a Magyar Nemzeti Bankból, akkor azzal fenyegettek meg, hogy deviza-bűncselekményeket bizonyítanak rám, ha nem vagyok hajlandó együttműködni” – áll a közleményben.

„Kritikát csak azoktól fogadok el, akik az adott helyzetben a börtönt és a család elvesztését választották volna, mert abban láttak volna reményt, hogy valaha is meg tudják védeni emberi, szakmai becsületüket és családjukat egy elnyomó rendszerrel, állambiztonsági szerveivel, rendőrségével, a Magyar Nemzeti Bankkal mint ellenséges munkahellyel és a devizahatósággal szemben” – zárul Boros Imre közleménye.

Boros Imre a bank devizaosztályát vezette, az említett botrány pedig közel fél milliárd márkás kárt okozott az államnak. A Népszabadság által közzétett dokumentumok szerint D-008-as fedőnéven szigorúan titkos tisztként szolgált a III/II-es ügyosztálynál, ahonnan 1990-ben kérte nyugállományba vonulását. Boros korábban azt mondta, hogy a közölt dokumentum hamisítvány.

Martonyi János elfogadhatatlannak, jogellenesnek és személyiségi jogait sértőnek tartja a titkosszolgálati tevékenységben állítólag érintettnek talált személyek nevének kiszivárogtatását, ezért – mint közölte – megteszi a szükséges lépéseket. Az Orbán-kormány volt külügyminisztere közleményében ismételten leszögezi, hogy beszervezési nyilatkozatot nem írt alá, jelentést nem adott és ellenszolgáltatásban sem részesült.

Mint írja, már korábban jelezte kétségeit a Mécs Imre SZDSZ-es képviselő vezette vizsgálóbizottság alkotmányos működését illetően, és az újabb kiszivárogtatások e kétségeit megerősítették. Martonyi János kifogásolja, hogy a bizottság úgy minősít az érintettség kérdésében, hogy előzetesen meg sem hallgatja a vizsgált személyeket. A magam részéről kész vagyok a múlt teljes feltárásában alkotmányos keretek között együttműködni, minden kérdésre válaszolni és felvilágosítást adni – írja közleményében a politikus.

Martonyi János elfogadhatatlannak, jogellenesnek és személyiségi jogait sértőnek tartja a titkosszolgálati tevékenységben állítólag érintettnek talált személyek nevének kiszivárogtatását, ezért megteszi a szükséges lépéseket. Az Orbán-kormány volt külügyminiszterre közleményében ismételten leszögezi, hogy beszervezési nyilatkozatot nem írt alá, jelentést nem adott és ellenszolgáltatásban sem részesült.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?