Ausztria kiáll az ukrán válság békés rendezése mellett

Bécs |

<p>Ausztria kiáll az ukrajnai konfliktus békés rendezése mellett, és minden erejével azon van, hogy csökkentse a válságnak az osztrák gazdaságra gyakorolt hatását.</p>

Werner Faymann osztrák kancellár és Reinhold Mitterlehner alkancellár egyaránt kiállnak az ukrán válság békés rendezése mellett, és elfogadhatatlannak tartják Vlagyimir Putyin orosz elnök terjeszkedő politikáját - írta a Die Presse című osztrák lap szerdai kiadásában.

Az EU-tag, de semleges Ausztria kancellárja még előző napi rádiónyilatkozatában közölte, hogy kormánya sem az Ukrajnába küldött fegyverszállítmányokkal, sem a NATO tervezett katonai beavatkozásával nem ért egyet.

Heinz Fischer osztrák államfő már júliusban arról beszélt, hogy az Oroszország elleni EU-szankciók fontosak és szükségesek, de a helyzetet elsősorban párbeszéddel kell megoldani. Az osztrák közszolgálati rádióban egy a napokban elhangzott interjúban arra figyelmeztetett: amennyiben Oroszország bevonul Ukrajnába, a nemzetközi közösségnek józanul, felelősségteljesen és határozottan kell reagálnia.

Az Oroszország elleni esetleges további szankciókról beszélt Sebastian Kurz osztrák külügyminiszter az osztrák nagyköveti konferencián. "Egyre nehezebb dolgunk lesz, de most a békéről és az európai értékekről van szó, amelyeket meg kell védenünk Ukrajnában is" - jelentette ki.

Faymann osztrák kancellár korábban azt mondta: egészen egyértelmű, hogy a válságnak "kényelmetlen" gazdasági következményei vannak Ausztriára nézve. Az osztrák kormány szeptember 10-én ül össze, hogy az ukrán válságnak Ausztriára, az osztrák termelőkre gyakorolt hatásait és az osztrák gázellátás kérdését megtárgyalják. Az E.ON igazgatótanácsának elnöke, Johannes Teyssen a Wirtschaftsblatt című osztrák gazdasági lapnak ugyanakkor úgy nyilatkozott: sem az orosz, sem az európai félnek nem áll érdekében, hogy a gázellátás kérdését a konfliktus részévé tegye, és leállítsa az Európába érkező gázszállítást. 

Az osztrák agrárágazat és Andrä Rupprechter mezőgazdasági miniszter is már rögtön az orosz embargó bevezetése után megkongatta a vészharangot. Több európai államhoz hasonlóan a hazai termékek fogyasztására szólítottak fel, és munkacsoportot hoztak létre a termelői export támogatására.

Oroszország augusztus 7-én teljes embargót vezetett be a marhahús, a sertéshús, a gyümölcs- és zöldségtermékekre, a baromfi, a hal, a sajt, a tej, a tejtermékek behozatalára az Európai Unióból , az Egyesült Államokból, Ausztráliából, Kanadából és Norvégiából. Az intézkedés egy évre szól.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?