A nagyhalak még szabadon vannak

Bagdad. Washingtonban nagy visszhangot keltett a „Lépfeneasszonynak” is nevezett Huda Szálih Mahdi Ammás elfogása. Ő vasárnap akadt horogra, a hírt hétfőn hozták nyilvánosságra.

Bagdad. Washingtonban nagy visszhangot keltett a „Lépfeneasszonynak” is nevezett Huda Szálih Mahdi Ammás elfogása. Ő vasárnap akadt horogra, a hírt hétfőn hozták nyilvánosságra. Ennek kapcsán is sokan felteszik a kérdést: vajon hol vannak az igazi nagyhalak? Hol van a pikk ász, azaz hol van Szaddám Huszein? Az 55 fős amerikai listán szereplők közül eddig csupán 15-en vannak amerikai fogságban. Az eddigi legnagyobb fogás a múlt héten őrizetbe vett Muzáhem Szaab al-Haszan, az iraki légvédelmi erők volt főparancsnoka ő a körözési lista 10. helyén áll. A világ előtt legismertebb személyiség pedig Tárik Aziz volt miniszterelnök-helyettes, aki Bagdadban adta meg magát az amerikaiaknak. Várható persze, hogy a fogságba kerülők listája folyamatosan bővül majd, hiszen a volt iraki vezetők már nem menekülhetnek az országból. Nem is nagyon tudnának hová menni, Szíria bejelentette, hogy nem fog menedéket adni egyiküknek sem, Irán pedig közölte: ha valamelyik iraki vezetőt az országban fognák el, Teherán maga fogja őket bíróság elé állítani. A lista első húsz helyén álló személyek közül azonban 18-an – beleértve Szaddám két fiát – továbbra is szabadlábon vannak, és hollétükről senkinek sincs biztos értesülése. Számos egyéb találgatás mellett újra meg újra felbukkan az a vélemény, hogy a volt diktátor továbbra is valahol Bagdadban bujkál. A harcok vége óta többen is látni vélték őt az iraki fővárosban. Tárik Aziz szintén arról számolt be, hogy Szaddám túlélte az ellene irányuló, legelső amerikai bombázást. George Bush elnök szerint viszont az iraki diktátor súlyosan megsebesült egy másik nagy erejű légitámadásban. Bizonyosat azonban senki sem tud.

A vasárnap őrizetbe vett Huda Szálih Mahdi Ammást Mrs. Anthraxnak, azaz „Lépfene asszonynak” is nevezik azok az amerikai szakértők, akik figyelemmel kísérték az iraki biológiaifegyver-programot. A 49 éves tudós 1983-ban az amerikai Missouri Egyetemen doktorált mikrobiológiából, előzőleg pedig a texasi Women,s University hallgatója volt. Ammás az iraki fegyverprogramok két ismert női szereplőjének egyike. A másik tudós a Dr. Baktériumként is emlegetett Rihab Taha, akit nem vettek őrizetbe, bár lakásán Bagdad elfoglalása után házkutatást tartottak. Mindkét nő fontos pozíciót töltött be a Baasz Párt vezetésében is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?