Újabb dági győzelem, kézimeccs is volt Esztergomban

Kézilabda
A hétvégén első osztályú kézimeccset játszott az Esztergomi KSE, mely összesen 8 (!) játékossal állt ki, azaz a hat kezdőjátékos és kapus mellett, mindöszsze egy játékos ült a kispadon. Ez mindennél többet elárul a város hozzáállásáról a kézilabdához, s a csapat anyagi helyzetéről.

Kézilabda

A hétvégén első osztályú kézimeccset játszott az Esztergomi KSE, mely összesen 8 (!) játékossal állt ki, azaz a hat kezdőjátékos és kapus mellett, mindöszsze egy játékos ült a kispadon. Ez mindennél többet elárul a város hozzáállásáról a kézilabdához, s a csapat anyagi helyzetéről. Mivel lényegében egy csapat játszotta végig a meccset, igazából erőviszonyokról nem nagyon van értelme beszélni. A mintegy száz kilátogató szurkoló a hazai játékosokhoz hasonlóan minden elismerést megérdemel. A szárnyaszegett Esztergom ennek megfelelően 5 percig tartotta, tarthatta magát, ekkor a vendég pécsiek vezettek 4-3-ra – akik ellen ősszel sikerült a szezon egyetlen pontját megszereznie régiónk csapatának. Innentől kezdve már csak a vendégeken múlott a vezetés mértéke. 21-9-es félidő után a pécsiek 41-27-re nyertek, esélyt sem adva a hazaiaknak a tisztes helytállására.

Visszatekintő

Esztergomi KSE-KIA Újpest - PIKKER-PTE-PEAC 27-41 (9-21)Esztergom, 100 néző. V: Brikic, Jusufhodzic (osztrákok)

Röplabda

Bár Esztergomban nincs szükség kézilabda élcsapatra, Dágon szerencsére a röplabda a magyar bajnokság élvonalában játszik, mindenki legnagyobb örömére. A Dági SE férfi extraligás csapata kiváló szezont tudhat maga mögött, és úgy tűnik az őszi lendület tavaszra is kitartott. A dágiak magabiztosan állnak az alsóház élén, előnyük pedig minimum megnyugtatónak tekinthető. Miután a múlt héten magabiztosan győzték le legfőbb ellenfelüket, a szolnokiakat, ezúttal Debrecenben vendégszerepeltek. Az első szettet a debreceniek nyerték, a második játszmában viszont gyorsan egyenlítettek a vendégek. Az adok-kapok a következő két szettben is folytatódott, s utóbb kiderült a szoros csatában megnyert negyedik szett döntőnek bizonyult. A dágiak második egyenlítése után a debreceniek lélekben feladták a küzdelmet, s az ötödik játszmában már nem sok ellenállást tanúsítottak. 3:2-es győzelemmel a dágiak továbbra is magabiztosan állnak az ötödik helyen, bár a Szolnok szintén győzött a hétvégi fordulóban.

DEAC-KELETTERV - Dági SE (19, -20, 22, -23, -11) 2:3

Debrecen, 100 néző. V: Valcz, Donkó

Debrecen: Való 19, Nagy L. 1, Kerti 15, Nagy M. 8, Lehóczky 9, Suba 18. Cs: Jelinek (liberó), Takács Á. 9. Edző: Póser Pál

Dág: Zirigh 20, Oszuska II Z. 14, Horváth G. 4, Oszuska G., Oszuska I Z. 5, Haltrich 25. Cs: Koch (liberó), Szauter 10, Bagics. Edző: Bognár Ellák