Újabb befektetési társaság ment tönkre

Nyitra. A helyi székhelyű Kölcsönös Segítségnyújtási Szövetkezet (Družstvo vzájomnej pomoci - DVP) befektetési társaságot egy évvel a Drukos, az AGW és a BMG Invest csődje után, az elmúlt héten érte utol a vég.

Nyitra. A helyi székhelyű Kölcsönös Segítségnyújtási Szövetkezet (Družstvo vzájomnej pomoci - DVP) befektetési társaságot egy évvel a Drukos, az AGW és a BMG Invest csődje után, az elmúlt héten érte utol a vég. A céget már tavaly tavasszal feljelentette néhány kliens, akik hiába vártak a busás kamatokra, októberben kezdetét vette a bűnvádi eljárás tiltott vállalkozás és csalás miatt, februártól pedig különleges nyomozócsoport foglalkozik az üggyel, amely a múlt héten hatszáz köteg könyvelési iratot foglalt le a szövetkezet irodáiban. Szakértő segítségével ezek alapján fogják kideríteni, hány embernek mekkora összeggel tartozik a DVP, majd a károsultakat kihallgatásra idézik, a lakhelyhez legközelebb eső járási rendőrparancsnokságra. A kerületi rendőrparancsnokság szóvivőjétől megtudtuk, az eddigi információk alapján a befektetők nagy része több tízezer koronát bízott a DVP-re, de olyan is van, aki egymilliót. A befektetési társaság negyven bankszámláján egyetlen korona sincs, még szeptemberben minden pénzt különböző cégek számláira utaltak át – valószínűleg törvényellenes módon.

A DVP 1996-ban alakult, klienseinek 30%-os kamatot ígért, a befektetések összege csakhamar több százmillióra rúgott, de 2002 márciusában már a betéteket sem tudta visszafizetni. Akkori elnöke Karol Jenis – az SOP egykori kerületi elnöke és jelenlegi megyei képviselő – azt állítja, gondjaik a többi befektetési társaságok csődjével függnek össze. Az emberek elkezdték kiszedni a pénzüket, hiába ajánlott nekik a DVP új szerződést 15%-os éves kamatra. Jenis a DVP vagyonát tavaly 230 millió koronára, klienseinek számát 2400-ra becsülte – szerinte 150 millió korona az ő betétjeikből származott. Arra a kérdésre, hová tűnt el néhány hét alatt ennyi pénz, ő sem tudott választ adni, mindenesetre tavaly júniusban őt, és a szövetkezet egész vezetőségét leváltották, ma a DVP épületébe sem léphetnek be. A szövetkezet jelenlegi elnöke Anton Molnár szerint ugyanis nemcsak a klienseknek, a DVP-nek is kárt okoztak. Molnár nehezményezi azt is, hogy a rendőrség nem zárolta a DVP vagyonát még tavaly májusban és így baráti alapon nem létező kinnlevőségeket térítettek meg. A DVP új igazgatótanácsa több államigazgatási hivatalnok ellen is feljelentést tett, mert szerintük törvénytelenül jártak el, az sem kizárt, hogy a pénzen a tavalyi választási kampányt finanszírozták, de vádemelés még nem történt. A DVP tájékoztató röpiratot osztanak a klienseknek arról, hogy a vezetőség külföldi befektetőket keres és bízik abban, hogy két hónapon belül megkezdheti a betétek kifizetését. ADVP tartozása 112 millió korona és 30 hitelezője végrehajtók útján követeli vissza a vagyonát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?