Tizenhét év után újra önállóan

A Galántai járásban fekvő 580 lelket számláló Kismácséd szombattól önálló falu, a helyhatósági választásokkal különvált Diószegtől. A község polgármesteri posztját az egyetlen jelölt, az MKP által támogatott Hontvári Ferenc szerezte meg.

A Galántai járásban fekvő 580 lelket számláló Kismácséd szombattól önálló falu, a helyhatósági választásokkal különvált Diószegtől. A község polgármesteri posztját az egyetlen jelölt, az MKP által támogatott Hontvári Ferenc szerezte meg. Hontvári elmondta: „A különválás folyamatát már 1994-ben kezdeményezte egy csoport, de az összegyűjtött aláírásokat nem nyújtották be a városi képviselő-testülethez. 2001 tavaszán újabb aláírásgyűjtésbe kezdtünk, a petíciós íveket benyújtottuk a diószegi városi képviselő-testülethez. A városatyák ez alapján úgy döntöttek, a kérdésről népszavazáson döntsenek a lakók”. A referendumot szeptemberben tartották, melyen a választópolgároknak több mint a fele vett részt, és több mint kilencven százalékuk a különválás mellett voksolt.

Kismécsédot 1986. január elsején csatolták Diószeghez, és 17 évig volt a város része. Hontvári szerint ez idő alatt bizonyos dolgokat elvégeztek Kismácsédon, például 1993-ben közművesítették a falut. Ennek ellenére az új polgármester úgy látja, a falu egy 2,5-3 millió évi költségvetéssel önállóan gazdálkodva jobban tudna fejlődni, mintha a városi hivatalban osztanák el a költségvetési összeget. „Még ha ennek az összegnek az egyharmada rámenne is a községi hivatal működésére, akkor is marad másfél-kétmillió, amit a község fejlesztésére fordíthatunk” – mondta Hontvári, aki akkor léphet hivatalba, ha leteszi a polgármesteri esküt. Ez pedig attól függ, hogy az eddigi diószegi polgármester mikorra hívja össze a képviselő-testület alakuló ülését. A diószegi önkormányzatban eddig három kismácsédi képviselő volt a 17 tagú testületben. Most 7 képviselője lesz a falunak. Hontvári Ferenc polgármester első lépéseiről elmondta: „Az első feladatom mindenképpen a községi hivatal kiépítése lesz. Egyelőre én és egy alkalmazott látnánk el a feladatokat, és fokozatosan építjük majd ki a hivatalt. Fontosnak tartom elintézni, hogy az Új Szó szombaton is eljusson a faluba. Ugyanis amióta takarékossági okokból szombatonként nem üzemel a diószegi postahivatal, a lapot sincs aki kézbesítse”. A közigazgatási reformmal az önkormányzatra szálló néhány hatáskörrel, mint az építésügyi és szociális feladatokkal a település nem képes megbirkózni. Hontvári szerint ez esetben a megoldást egy közös hivatal létrehozása jelenti Diószegen.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?