Távozik a Sony Filmstúdió hackerbotrányban érintett vezetője

MTI-ÖSSZEFOGLALÓLos Angeles. Távozik posztjáról, de saját produkciós céget kap a vállalatcsoporton belül Amy Pascal, Az interjú című botrányfilmet gyártó Sony Pictures Entertainment (SPE) filmgyártásért felelős társelnöke.

MTI-ÖSSZEFOGLALÓ

Los Angeles. Távozik posztjáról, de saját produkciós céget kap a vállalatcsoporton belül Amy Pascal, Az interjú című botrányfilmet gyártó Sony Pictures Entertainment (SPE) filmgyártásért felelős társelnöke. Pascal kínos helyzetbe került, amikor feltételezett észak-koreai hackerek november végén, nem sokkal a Kim Dzsong Un diktátor elleni merényletről szóló komédia bemutatása előtt feltörték a filmstúdió számítógépes rendszerét és a szakmai dokumentumok mellett nyilvánossá tették a társelnök magánlevelezését is. Michael Lynton, az SPE elnök-vezérigazgatója csütörtökön jelentette be, hogy nem újítják meg a filmgyártásért felelős 56 éves társelnök márciusban lejáró szerződését, de tagadta, hogy az egyik legbefolyásosabb hollywoodi üzletasszonynak számító Pascal leváltásának köze lenne ahhoz, hogy a komputerkalózok kiszivárogtatták a stúdiófőnök elektronikus levelezését, amelyben sértő megjegyzések szerepeltek például Angelina Jolie-ról és rasszista ízű megjegyzések Barack Obama elnökről.

Menesztéséhez a stúdiófőnök igyekszik jó képet vágni, saját közleményében azt hangoztatva, hogy majdnem teljes eddigi szakmai pályafutását a Sony Pictures filmstúdiónak szentelte, és lelkesen fog bele egy új fejezetbe egy olyan társaságnál, amelyet a sajátjának tekint, annál is inkább, mert mindig is producer akart lenni. A Pascal számára létrehozandó produkciós céget teljesen egészében a Sony finanszírozza, termékeit pedig kizárólagos joggal forgalmazza.

Bár Pascal kilencéves irányítása alatt a Sony Filmstúdió 46 milliárd dollár összbevételre tett szert mozifilmjeinek forgalmazásából és 315 Oscar-nevezést gyűjtött be, megfigyelők szerint a japán tulajdonban levő konglomerátum vezetői nem igazán voltak elégedettek a stúdió üzleti eredményeivel, és kissé avíttnak tartották Pascal vezetési módszereit is, ezért menesztésének lehetősége Az interjú okozta botránytól függetlenül is a levegőben lógott.

A vihart kavaró komédia kapcsán az SPE minden idők legsúlyosabb hackertámadását szenvedte el az amerikai üzleti életben. A Béke őrei (GOP) nevű kalózcsoport november 24-én behatolt a stúdió számítógépes rendszerébe, és megkaparintotta 47 ezer alkalmazott személyes adatait, pénzügyi dokumentumokat, forgatókönyveket, céges leveleket, amelyek közül sokat – öt, még forgalmazás előtt álló film mellett – nyilvánossá tettek. A kalózok azt követelték, hogy a Phenjan által hadüzenetnek tekintett produkció maradjon dobozban.

Még nem tudni, hogy ki lesz a filmstúdió új vezetője, a filmgyártás irányítását átmenetileg Michael Lynton elnök-vezérigazgató veszi kézbe.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?