Alig egy hét, és vége a tanévnek. A gyermekek ezt már alig várják, viszont sok szülőnek gond, hova tegye csemetéjét a nyári szünidő idejére.
Táborok minden árfekvésben
Miért jó a nyári táborozás?
A jól sikerült táborozás nagyon sok élményt adhat a gyereknek. Túl azon, hogy tartalmas programot biztosít, a gyereknek lehetősége nyílik arra, hogy viszonylag önállóan „kipróbálja magát”. A szülőktől való egyhetes-tíznapos távollét, az ismeretlen környezet, az új barátok, mind-mind új élményt kínálnak. A jól sikerült táborozás emléke hosszú évekig tarthat, egészen felnőttkorig elkísérheti a gyereket.
Természetesen a rosszul kiválasztott, rosszul időzített tábor élménye is tartós lehet, elvéve a gyerek kedvét a következő programtól. Ezért igényel a szülőktől nagy körültekintést a tábor kiválasztása. Mindenképpen a gyermek érdeklődésével megegyező programot válasszanak, vagy legalábbis olyat, amihez a gyereknek kedve van.
A szülőkben felmerülhet az a kérdés is, hogy mi legyen a tábor programja? Menjen a gyerek nyelvi táborba, sporttáborba, úszótáborba, egyszóval olyan helyre, ahol tanulhat is valamit. Ez az elképzelés érthető a szülők részéről, de itt is a gyerek érdeklődését, indíttatását kell elsősorban figyelembe venni.
Mire ügyeljünkm tábor kiválasztásakor
Sajnos a gyermek érdeklődése mellett a szülői pénztárca is korlátokat szab, ezért az ajánlatok összegyűjtése előtt jó mérlegelni, hogy mennyit tudnak a gyerek(ek) táborozására szánni.
A kicsik, vagyis a 6-8 évesek közül még sokan ódzkodnak az egyedüli táborozástól, ők még igénylik a szülőkkel való napi kapcsolatot. Esetükben jobb, ha napközis jellegű tábort választanak a szülők, ahol a gazdag napközbeni programok után este hazaviszik a gyereket.
Népszerűek a sporttáborok, ahol a különféle sportágak alapjaira tanítják meg a kicsiket. A másik tábortípus a kézművestábor, ahol sokféle anyaggal, technikával ismerkednek meg a gyerekek, megtanulhatják a gyöngyfűzés, a nemezelés, a gyertyaöntés, a szövés alapjait. Bármelyik tábort is választják a szülők, érdemes részletesen tájékozódni a tábor programjáról, és arról, hogy a tábor ára mit foglal magába.
A 9-12 évesek esetében vezetnek a sporttáborok, illetve a kialakuló szűkebb érdeklődési területeknek megfelelő táborok. A nagyobb gyerekek számára már nem okoz problémát a szülőktől való egyhetes, tíznapos vagy esetleg még hosszabb elválás. Őket bátrabban lehet messzebbre is küldeni, arról azonban gondoskodni kell, hogy a szülők mindig elérhetők legyenek a gyerek számára.
Mit vigyenek magukkal a gyerekek?
Fontos, hogy az összecsomagolt vinnivaló a gyerek erejéhez legyen méretezve. A tisztálkodási eszközökön kívül érdemes annyi zoknit és alsóneműt bepakolni, ahány napra elmegy a gyerek. Ugyanez a helyzet a pólókkal, rövidnadrágokkal is. Feltétlenül legyen egy hosszúnadrág, egy vastagabb pulóver, egy széldzseki és egy zárt cipő is a csomagban. Fürdőruhából legalább kettőt pakoljanak be, jó, ha törölközőből is kettő van. Gyógyszerre csak akkor van szükség, ha a gyermek rendszeresen szedi, akkor is a tábor vezetőjének adjuk át a tablettákat. Célszerű magas fényvédőfaktorú naptejjel útjára engedni. Legyen a csomagban egy könnyű, szellős sapka, ami megóvja a gyereket a napszúrástól. Ezek az „alapcsomag” kellékei. Természetesen ettől lehetnek eltérések, amire a szülőknek figyelni kell. (ú, k-net)
Összeállításunkban különböző jellegű és árú táborokat ismertetünk. Az információkhoz nyilvános adatbázisokból jutottunk. A szervezők által nyújtott tényleges szolgáltatásokért felelősséget nem vállalunk, további információkkal sem szolgálhatunk. (ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.