<p>A fáradt, ingerült és nagy nyomás alatt álló alkalmazottat gyakrabban érheti baleset, mint kiegyensúlyozott, nyugodt kollégáit, ezért nagy hangsúlyt kell helyezni a munkavédelemre, főleg a pszichoszociális kockázatokra visszavezethető megbetegedések megelőzésére – hívták fel a figyelmet a szakemberek a munkavégzés közbeni egészségvédelem európai hete kapcsán.</p>
Sokba kerül a munkahelyi stressz
Az EU-OSHA európai munkavédelmi ügynökség még tavaly Egészséges munkahelyet stressz nélkül! címmel indított kampányt. Ezzel összhangban az idei munkavédelmi hét fő témája a munkahelyi stressz volt. „Nem szabad alábecsülni, mert komolyan ronthatja az alkalmazottak egészségét, és a cégeknek is óriási kiadásokkal járó károkat okozhat. Európában a munkahelyi stressz a második leggyakoribb egészségügyi probléma, és a cégek kiadásai a pszichikai zavarok kezelésével kapcsolatban évente 240 milliárd euróra rúgnak” – magyarázta Christa Sedlatschek, az EU-OSHA igazgatója. Európa-szerte szemináriumokat, konferenciákat, tanfolyamokat szerveznek, az alkalmazottaknak és a cégvezetőknek egyaránt levetítik az Egészséges munkahelyek című filmet.
Novemberben az EU-OSHA az összes európai nyelven elektronikus kézikönyvet ad ki, mely a kis- és középvállalatoknak biztosít majd szakmai tanácsadást a munkahelyi stressz kezelése és megelőzése, a munkával összefüggő pszichoszociális kockázatok csökkentése terén.
Szakemberek szerint a munkahelyi stressz hatékonyan csökkenthető, ha a munkaadó odafigyel az alkalmazottaira, nem terheli túl őket, világosan fogalmazza meg elvárásait, a képességeiknek megfelelő feladatokkal bízza meg őket és előre tisztázza a hatásköreiket.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.