<p>A kormány által rendelt és a napokban második munkaverziójában nyilvánosságra hozott, hosszú távú szlovák állami stratégia szerint Koszovó függetlenedése hosszú távon nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet az ország számára. „Nem lehet kizárni, hogy ennek (Koszovó függetlenedése - a szerk. megj.) következtében aktivizálódhatnak a trianoni békeszerződés revízióját követelő hangok és erők“- áll a több mint 200 oldalas dokumentumban.</p>
Nemzetbiztonsági kockázat lehetünk?
Az anyagot közel 100 tudományos dolgozó, nagyrészt a Szlovák Tudományos Akadémia (SAV) munkatársai jegyzik.
„Se közép, se hosszú távon nem jelent reális veszélyt az ország számára a magyar revizionizmus“ - mondta az elemzésről lapunknak Ondrejcsák Róbert biztonságpolitikai szakértő. Az elemző szerint „nincs olyan releváns erő egyik országban sem, amely egyszerre kellőképpen releváns, erős és akarhatná a határok revízióját.“ Mivel Szlovákia és Magyarország is EUés NATO-tag, a határok megváltoztatásának esélye még kisebb. Ondrejcsák úgy véli: a revíziót célként hirdető erőknek gyakorlatilag semmilyen súlyuk nincs a magyar politikai életben. „Ha valahol felvonul harminc bőrfejű, az még nem jelent reális veszélyt“ - tette hozzá az elemző. (MSZ)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.