Átverős, lehúzós appok

telefonos csalas k

Akár több tíz, néha száz euróba is kerül, ha nem ellenőrizzük rendszeresen a bankszámlánkat – számos app ugyanis a kezdeti jófejség után átvált uzsorásba, és brutális összegeket emel le a felhasználó számlájáról, amíg az rá nem jön az undorító üzletpolitikájuk lényegére. Így sokszor hónapokig csapolják le a számlát, hiszen benne volt az üzletszabályzatban – mondják ők. Elmentek ti a … (a pontokat ízlés és pillanatnyi felháborodás alapján mindenki személyre szabhatja) – mondom én.

Csak egy euró a próbaverzió, csak két euró, és egy hétig használhatja az alkalmazást – hányszor, de hányszor találkozunk ezzel az üzenettel! Bármikor megszüntethető az előfizetés, nem kell aggódni – nyugtatnak az appgazdák, ám ez csak a beetetés, hiszen ha becserkészik a felhasználót, onnantól kezdve nyert ügyük van. Bármilyen összeget levonhatnak a kártyáról, jó esetben csak hónapok múlva döbbenünk rá, átvertek. Nem kicsit, nagyon… A részletek az apró betűs részben vannak.

Egyre többször döbbenünk rá, hogy egy feladathoz szükség lenne egy alkalmazásra, ám az ingyenes verzió csak mutatóban van, ha valóban szeretnénk dolgozni az appal, akkor azért fizetni kell. Szerencsére a legtöbb alkalmazást szimbolikus összegért ki lehet próbálni – ehhez nem kell más, mint egy regisztráció, és a bankkártya adatainak megadása. Csak ritkán gondolunk arra, hogy a próbaverzió a gyakorlatban azt jelenti: megvagy, innentől kezdve úgy verünk át, ahogy akarunk. Annyit vonunk le a számládról, amennyit csak akarunk.

Vastag bőr van a pofánkon…

Pár hete én is besétáltam ebbe a csapdába: az eredetileg 1,99 eurós próbaverziót követően az app 50 eurót (!!!) próbált levonni a kártyáról – ez lenne a havi díj. Egy egyszerű szolgáltatásért (konvertáló program). Szerencsém volt, mert az ilyen előfizetéseket mindig olyan kártyáról intézem, amit csak akkor töltök fel, amikor szükség van rá, így a bank elutasította a fizetést – egyben jelzett is, hogy csalásra gyanakszik. Akkor megnéztem a netes véleményeket, és szinte kivétel nélkül arról írtak a felhasználók, hogy lehúzós app, és addig emelik le a havi pofátlan 50 eurós díjat, amíg az ügyfél észre nem veszi. És ez csak egy példa, hiszen mennyi ilyen kisebb-nagyobb előfizetésünk van, amely folyamatosan aktív – a felhasználók legfeljebb akkor veszik észre, hogy havonta fizettek jellemzően olyan szolgáltatásért, amit nem is használtak, ha kártyát cseréltek, vagy valami gond volt a fizetéssel. És ezt tudják az appokat fejlesztők, az abból élők is, így erre utaznak – addig vonogatni le a havi összeget, amíg lehet… A „szerényebbek” megelégszenek kisebb összeggel, a pofátlanok viszont nagyban tolják.

Ez ellen pedig nehéz, de nem lehetetlen védekezni – úgy, hogy havi szinten megnézzük a számlánkat, mire van valójában szükségünk, és mire nincs, illetve hogy a próbaverzió vége előtt azonnal lemondjuk az előfizetést. Kevés olyan alkalmazás van ugyanis, amely valóban megéri a pénzt. Azért pedig szívesen fizetünk. Az összes többi pedig mehet oda, ahova való, a kukába…

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?