Nem nyilvános a képviselők vagyonnyilatkozata

Pozsony. „Az összeférhetetlenségi bizottság ülésén tényként megállapíthattuk, hogy minden parlamenti képviselő és a törvényben erre kötelezett alkotmányos tényező leadta vagyonnyilatkozatát.

Pozsony. „Az összeférhetetlenségi bizottság ülésén tényként megállapíthattuk, hogy minden parlamenti képviselő és a törvényben erre kötelezett alkotmányos tényező leadta vagyonnyilatkozatát. Azt is tudomásul vettük, hogy három honatya, mégpedig Vladimír Mečiar, Irena Belohorská és Boris Zala a határidőt túllépve teljesítette ezt a kötelezettségét, ezért azonban nem lehet őket felelősségre vonni” – nyilatkozta lapunknak a bizottság szerdai ülését követően Köteles László. Az MKP parlamenti képviselője szerint a vagyonnyilatkozatokat jogi és szakmai szempontból is vizsgálni fogják, azok tartalmát azonban csak az érintett képviselők beleegyezésével lehet nyilvánosságra hozni. A közvélemény tehát egyelőre nem tudhatja meg, hogy milyen vagyont vallott be Vladimír Mečiar. Sajtóértesülések szerint a volt kormányfő által leadott jelentésbe szívesen bepillantana a pénzügyőrség is, mivel Vladimír Mečiar a rendőrségen sem volt hajlandó válaszolni a vagyoni helyzetével kapcsolatos kérdésekre. Köteles László szerint parlamenti jóváhagyás kellene ahhoz, hogy a leadott vagyonnyilatkozatot kiadják a rendőrségnek. A legjobb megoldás tehát az lenne, ha az új összeférhetetlenségi törvény már nyilvánossá tenné az alkotmányos tényezők, így a képviselők vagyonnyilatkozatát is.

A parlamenti pártok képviselői, az igazságügyi minisztérium szakértői, a harmadik szektor, valamint a Városok és Falvak Társulásának szakemberei már megkezdték a vitát arról, hogy milyen alapelvek alapján dolgozzák ki az új összeférhetetlenségi törvényt. Jelentős ellentét van abban, hogy az új jogszabály mennyire érintse az önkormányzati képviselőket és polgármestereket, kire terjesszék ki a kötelező vagyonnyilatkozatot, de abban sincs egyetértés, hogy lehet-e parlamenti képviselő az, akit polgármesterré választottak. Köteles László szerint az új jogszabály egy éven belül készülhet el, azonban az már most biztos, hogy csak a következő választási ciklustól léphet érvénybe. Az összeférhetetlenségi bizottság szerdai ülése bizonyos szempontból rendhagyó volt. A mandátumvizsgáló és a titkosszolgálatokat felügyelő bizottságok üléseihez hasonlóan ez a testület is általában zárt ajtók mögött tárgyal. A bizottság új elnöke, Igor Federič azonban úgy döntött, hogy a sajtó képviselői részt vehetnek a tanácskozáson. ”Figyelmeztettük az elnököt, hogy nem dönthet egyedül az ülés nyilvánossá tételéről. Utólag végül is tudomásul vettük, hogy az újságírók is részt vettek a tanácskozáson, de biztos vagyok abban, hogy az összeférhetetlenségi bizottság többi ülése már zárt lesz” – mondta Köteles László.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?