Nem ellenzi az ellenzék az alkotmányos szerződést

Pozsony/Besztercebánya. Az alkotmány elfogadása azt jelenti, hogy az Európai Unió 25 tagállama számára fontosabb az, ami összeköti őket, mint az, ami szétválasztja.

yalóval, Ján Figeľ EU-biztossal, a Páneurópai Unió szlovákiai tagozatának elnökével beszélget a besztercebányai tanácskozás előttHabsburg Ottó a volt szlovák uniós főtárgJán Krošlák felvételeĺgy értékelte a péntek esti brüsszeli döntést Habsburg Ottó, a Páneurópai Unió elnöke, aki egyben az Európai Parlament képviselője is. „Köszönettel tartozunk istennek, hogy az Európai Uniónak tagja Szlovákia, mert az ország nagyon pozitív erőt képvisel” – tette hozzá a Páneurópai Unió szlovákiai tagozatának hét végi besztercebányai közgyűlésén megjelent politikus.

Az ellenzéki Smernek nincsenek kifogásai az uniós alkotmány ellen. A párt képviselői ezért különösebb probléma nélkül megszavazzák a dokumentum elfogadását. „Számunkra az volt a fontos, hogy a végső változatba bekerüljön az emberi jogok chartája” – mondta Monika Beňová, a párt alelnöke. Beňová nem tartja lényegesnek azt, hogy nem sikerült a dokumentum szövegébe beágyazni Európa keresztény mivoltát, mivel szerinte az alkotmány nem vallási, hanem polgári elveken nyugszik.

Irena Belohorská, a HZDS EP-képviselője nagyra értékeli az alkotmány elfogadását, már csak azért is, mert tagja volt a dokumentumot előkészítő és kidolgozó konventnek. A politikus szintén azon a véleményen van, hogy népszavazás keretében kellene elfogadni az alkotmányt. Rudolf Žiak, a független képviselők klubjának tagja ugyancsak a referendum mellett tette le a garast. Arról viszont nem volt hajlandó nyilatkozni, hogy a parlament független törvényhozói hogyan fognak szavazni az üggyel kapcsolatban. Ivan Šimko, a Szabad Fórum (SF) alelnöke csalódott az alkotmány végső szövegváltozata láttán, egyrészt a többek által sérelmezett keresztény értékek kihagyása miatt, másrészt a bonyolult döntéshozatali mechanizmus elfogadása miatt. „Ha azt akarjuk, hogy ez a dokumentum mindennapi életünk részévé váljon, abban az esetben a polgároknak népszavazáson kellene dönteniük róla” – nyilatkozta az SF alelnöke. (s, t)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?