<p>Noha a 2411 felmondás nagy része az állami fenntartású egyetemi kórházak orvosaitól érkezett, néhány vidéki, önkormányzati tulajdonú, részvénytársaságként működő kórház is csatlakozott a tiltakozó akcióhoz. Távoznak például orvosok a komáromi kórházból is, holott néhány napja az intézmény vezetése még úgy tudta, egyetlen orvos sem kapcsolódott be az Orvosok Szakszervezete által szervezett tömeges felmondásba.</p>
Megbénulhatnak a kórházak
Nem hivatalos információnk szerint a komáromi kórházban mintegy 30 orvos adta be eddig a felmondását, azaz az intézményben alkalmazott orvosok 40-45 százaléka. Jana Beňová szóvivő csupán a felmondások tényét erősítette meg, a pontos számról nem kívánt nyilatkozni, mint ahogyan arról sem, melyik osztályról távozik a legtöbb orvos. Úgy tudni, a nőgyógyászati részlegről heten is csatlakoztak az akcióhoz.
A tömeges felmondás keretében legtöbben a pozsonyi kórházakból kívánnak távozni, a fővárosban 600-an adták be felmondásukat, ami az összes alkalmazottnak nagyjából a fele. Ha az orvosok december 1. után valóban távoznak, Pozsonyban különösen a gyermekkórház kerül bajba, hiszen itt az orvosok több mint fele felmondott. A Kassai Egyetemi Gyermekkórházban 130 orvosból 49 távozna. A besztercebányai Roosevelt Egyetemi Kórház 353 orvosából 192-en mondtak fel.
Ivan Uhliarik egészségügyi miniszter nyugtatni próbálja a lakosságot: szerinte zavartalan lesz a betegellátás decembertől is. Marián Kollár, az Orvosok Szakszervezetének elnöke szerint viszont 2400 orvos távozása alapjaiban rengeti meg az egészségügyet, és az ellátás összeomlásához vezet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.