Sok esetben életmentő lenne, ha időben megkapnák a szükséges kezeléseket.
Későn jutnak el orvoshoz a szlovákiai rákbetegek
A páciensek nagy része sokáig nem is tud róla, hogy rákbetegségben szenved, ezért ahelyett, hogy felkeresnének egy szakorvost, hónapokon keresztül váltogatják a különféle gyógyszereket és antibiotikumokat, azt gondolva, hogy influenzával vagy hólyaghuruttal küzdenek.
Legtöbb esetben csak akkor derül ki, hogy nagy a baj, amikor már túl késő bármilyen kezelést elkezdeni, az áttétek miatt ugyanis ekkora az összes szervre átterjednek a rosszindulatú daganatok.
Külföldön más a tendencia, az életveszélyes diagnózisokat hamar felállítják az orvosok, nálunk azonban kevés a tüdőgyógyász, és onkológusból sincs elég, ezért a várólisták hosszúak, a rendelők pedig csordultig vannak telve.
Szakemberek szerint alapvetően fontos, hogy ha olyan tünetet tapasztalunk magunkon, amit egyetlen betegséghez sem lehet konkrétan kötni, mint például a gyakori fáradtság, az indokolatlan fogyás, a levertség, illetve az állandó, szűnni nem akaró fájdalom, haladéktalanul keressük fel háziorvosunkat, aki segíthet a továbbiakban.
Szintén elengedhetetlen, hogy ha a családunkban már előfordult rákbetegség, évente menjünk el szűrővizsgálatra.
(hn)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.