Ivan Fiačan
Fiačan ránéz Mamojka körmére
Ivan Fiačan, az Alkotmánybíróság elnöke vizsgálja, van-e elegendő indok arra, hogy fegyelmi eljárás induljon Mojmír Mamojka alkotmánybíró ellen – tájékoztatott csütörtökön Martina Ferencová, az Alkotmánybíróság szóvivője azzal kapcsolatban, amit Peter Tóth vallott a Speciális Büntetőbíróságon Ján Kuciak újságíró meggyilkolásáról.
Tóth azt mondta a bíróságon, hogy Marián Kočner segítséget kért Mamojkától is ahhoz, hogy kiszabadulhasson a vizsgálati fogságból. Az alkotmánybíró megtagadta a kérést és azt állítja, senki nem kereste meg és nem is befolyásolta senki.
A szóvivő közölte, az Alkotmánybíróság elnöke figyeli a Mamojkával kapcsolatos információkat.
„Az Alkotmánybíróság elnöke megtesz minden szükséges lépést annak ellenőrzésére, hogy van-e elegendő ok a fegyelmi eljárás elindítására, és ennek megfelelően jár el. Az 54. paragrafus 1. bekezdésével összhangban arra kérte az érintett alkotmányírót, írásban reagáljon a történtekre”
– mondta Ferencová.
Peter Tóth, a Szlovák Információs Szolgálat egykori tagja azt állítja, Kočner üzeneteket küldözgetett a börtönből, amelyekben azt kérte, hogy segítsenek neki kiszabadulni a vizsgálati fogságból. Az egyik üzenetben az állt, Fico hasson oda, hogy Mamojka tegyen lépéseket, hogy kiengedjék. Tóth 2018 nyarán személyesen kereste fel Mamojkát, és magával vitte az Alkotmánybíróságához benyújtott beadvány másolatát.
„Azt mondtam neki, hogy Kočner üdvözletét küldi, hogy panaszt nyújtott be, és azt kérdezi, tudna-e tenni valamit ebben az ügyben. Ő még egyszer rákérdezett, hogy benyújtották-e a beadványt. Azt mondta, rendben van. Ez minden” – vallotta szerdán Tóth. Azt nem tudta megmondani, hogy volt-e pénz a borítékban, amelyet Mamojkának átadott. Azt állította, Kočner barátjának nevezte az alkotmánybírót.
Mamojka visszautasította Tóth állításait.
„Képtelenség ez az egész. Egy ilyen emberben nem lehet megbízni, nem lehet hinni neki” – mondta Mamojka a TASR-nek. Kijelentette, hogy senki sem járt nála, és senki sem befolyásolta.
„Soha nem találkoztam vele. Képtelenség ez az egész, és mindent elárul az ügyről az, hogy hogyan döntött végül az Alkotmánybíróság”
– nyilatkozta az alkotmánybíró.
Marián Kočner vizsgálati fogságban tartása miatt tett panaszát szeptemberben megalapozatlannak ítélte és elutasította az Alkotmánybíróság.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.