Pozsony. A kabinet tegnap elutasította a privatizációs minisztériumnak a nagymagyari körzeti egészségügyi központ magánosítására tett javaslatát. A tárca azt tervezte, hogy a központot az ott dolgozó orvosok által létrehozott Sokrates Kft.-nek adja el. A Kft.
Elutasította a kormány
Pozsony. A kabinet tegnap elutasította a privatizációs minisztériumnak a nagymagyari körzeti egészségügyi központ magánosítására tett javaslatát. A tárca azt tervezte, hogy a központot az ott dolgozó orvosok által létrehozott Sokrates Kft.-nek adja el. A Kft. ötmillió koronát lett volna hajlandó fizetni a 2,8 koronát érő létesítményért. Az első részletet, 1,5 millió koronát a szerződés életbelépésétől számított 320 napon belül, a második, kétmillió koronás részletet a jövő év végéig és a fennmaradó 1,5 millió koronát pedig 2003 végéig. Mária Machová privatizációért felelős miniszter szerint a vásárlás iránt érdeklődő társaság teljesített minden feltételt, ennek ellenére csak 10 miniszter támogatását kapta meg. A privatizációs tárca a javaslatot visszaadja az egészségügyinek, és a folyamat kezdődik elölről. Az egészségügyi központ alapítójának joga van újabb javaslatot kidogozni a privatizáció módját illetően. Machová szerint a sikertelenség nem azt bizonyítja, hogy rosszul előkészített projektről van szó. „Ellenkezőleg. A 10 támogató szavazat azt igazolja, hogy az előkészítő bizottság felelősségteljesen járt el, ezt a minisztériumban ez ügyben végzett ellenőrzés is alátámasztotta” – jelentette ki a miniszter, hozzátéve: „Senkit nem részesítettünk előnyben, azt az érdeklődőt választottuk ki, aki minden elvárásnak, feltételnek megfelelt”. A Sokrates Kft-t az egészségügyi központban működő orvosok alapították, akik felajánlották a községi hivatalnak, hogy tulajdonrészt vásárolhat magának, beleszólást nyerve ezáltal a központ irányításába. Az önkormányzat ezt a felajánlásukat elutasította, mondta Vladimír Kiss orvos, és saját ajánlatot tett az egészségügyi intézmény megvásárlására. Kiss Ferenc, a falu polgármestere örül a kormány döntésének, mert – mint az ÚJ SZÓ-nak elmondta – a privatizációs minisztérium javaslata nem garantálta volna, hogy az egészségügyi központ minden körülmények között megtartsa ezt a funkcióját. A nagymagyari önkormányzat a környező nyolc település támogatásával már 1993-tól kéri az egészségügyi minisztériumot, hogy juttassa a tulajdonába az egészségügyi rendelőt, melyet a kilenc település közösen üzemeltetne. (szm, lpj)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.