A befizetetlen készülékhasználati díjak körüli problémák felkeltették néhány magánszemély és cég érdeklődését is, melyek úgy próbálnak hasznot húzni a kialakult helyzetből, hogy megfelelő anyagi ellenszolgáltatás fejében tanácsokkal látják el a hátralékosokat, miképpen bújhatnának ki a díjfizetési k
Egyesek szerint megúszhatjuk a díj befizetését
A tanácsot persze nem adják ingyen, sőt, adott esetben borsos árat is fizethetünk érte. A közvélemény és a jogásztársadalom egyelőre tanácstalan, jogszerű-e az említett tanácsadás. Az sem tisztázott, mit kockáztat a díjhátralékot felhalmozott rádióhallgató, ha megfogadja a leleményes vállalkozók tanácsait. A tévécsatorna beszámolója szerint emelt díjas, automata telefonos szolgáltatás révén bárki kényelmesen tájékozódhat, hogyan is úszhatná meg a díj utólagos befizetését. Elég csak felvenni a telefont, tárcsázni a kívánt számot, ahol egy kellemes női hang – természetesen üzenetrögzítőről – készséggel elmagyarázza, mitévők legyünk, ha hátralékot halmoztunk fel a befizetetlen üzemben tartási díjakból.
A tanács a következő: mondjuk azt, hogy azért nem vagyunk hajlandóak megtéríteni a díjat, mert már nincs rádiókészülékünk vagy mert elromlott. Persze nem pusztán ennyiből áll a fondorlat, és a drágán megszámított tanács. Mert mi van akkor, ha a rádió sebtiben felállított információs központjában ülő hölgy visszakérdez, hogy ha egyszer meghibásodott a készülék, miért nem jelentettük be. A vonal túlsó végén beszélő, mindentudó lágy női hang természetesen alaposan felkészült, és erre is tudja a választ. Ha hajlandóak vagyunk végighallgatni az egyre emelkedő hívási költségünk ellenére, megtudhatjuk tőle, hogy egy ilyen kérdésre feleljük azt: erre vonatkozó kötelezettségünk nincs, azaz nem vagyunk kötelesek bejelenteni, hogy elromlott a vevőkészülékünk. Ennyiből állna a tanács, hogy megfogadjuk-e vagy sem, rajtunk áll.
A szóban forgó szolgáltatók voltaképpen egy joghézagot használnak ki, gyakorlatilag megkerülik a vonatkozó jogszabályokat. Abból a feltevésből indulnak ki, hogy bizonyíthatatlan, van-e a háztartásunkban rádiókészülék. Ha élünk a tanáccsal, és elzárkózunk a befizetéstől, könnyen előfordulhat, hogy a bíróság elé kerül az ügy. Ha elveszítjük a pert, akár súlyos pénzbírságot is kiróhatnak ránk, és még a befizetetlen készülékhasználati díjat is behajtják rajtunk. (-cz-e, m)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.