A szemszín, a haj, valamint az arcvonások megváltoztatása manapság pillanatok alatt megtörténhet. Ezekkel a trükkökkel a tinédzserek szupersztárt varázsolhatnak magukból, pszichológusok szerint azonban a filterek veszélyesek is lehetnek.
Depresszióba és öngyilkosságba kergethetik a fiatalokat a közösségi oldalak filterei
A szűrők túlzott használatával a fiatalok általában azt szeretnék elérni, hogy minél szebbnek tűnjenek a virtuális világban. Sokszor olyan mértékben eltorzítják magukat, hogy a végeredmény merőben eltér valódi énjüktől.
Pszichológusok szerint sosem azt mutatják magukból a filtereket gyakran alkalmazó tinédzserek, amilyenek valójában, hanem azt, amit az emberek látni akarnak, ez pedig nagyban befolyásolhatja önbecsülésüket, és súlyos szorongásba és depresszióba taszíthatják őket.
Többször is előfordult már, hogy öngyilkossági gondolatok fogalmazódtak meg a fiatalokban azután, hogy kiderült róluk, módosítják fotóikat.
Szakemberek úgy gondolják, az influenszereknek kellene példát mutatniuk a tinédzsereknek – éppen ők azok, akiknek a való világot is be kellene mutatniuk, hogy a fiatalok ne essenek depresszióba a tökéletességük miatt, és ne próbálják meg utánozni őket valami irreális, elérhetetlen dologban.
(tvnoviny)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.