Danko kitart a tranzakciós adó eltörlése mellett

Andrej Danko

Kizárólag Robert Fico (Smer) miniszterelnökön áll vagy bukik a tranzakciós adó sorsa – jelentette ki Andrej Danko (SNS), a parlament alelnöke a TA3 V politike című vasárnapi műsorában. Vitapartnere Michal Šimečka, a Progresszív Szlovákia (PS) vezetője volt, aki arra kérte Dankót, hogy támogassa az önkormányzatok finanszírozásának rendezéséről, valamint a tranzakciós adó május 1-jei eltörléséről szóló javaslatukat.

„A koalícióban is vannak, akik nem értenek egyet ezzel az adónemmel. Most már tényleg csak Robert Ficón múlik minden. Bízom benne, hogy nyitott lesz az érvekre, és közösen találunk más bevételi forrásokat az állam számára” 

– mondta Danko.

Az SNS elnöke jelezte, először a koalíciós partnerekkel próbál megegyezni az adó eltörléséről. Ha ez nem sikerül, saját törvényjavaslattal áll elő a parlamentben. 

„Nem érdekel, ki hogyan szavaz majd – örömmel fogadok minden támogatást, akár a koalícióból, akár az ellenzékből” 

– tette hozzá, majd ismét „érzéketlen és etikátlan kísérletnek” nevezte a tranzakciós adót.

Šimečka úgy véli, az adót nem az év végén, hanem minél előbb meg kell szüntetni. Ennek érdekében akár az SNS javaslatát is támogatná. 

„Szerintem a Hlas pártban is megvan ehhez a szándék. Biztos vagyok benne, hogy a Smer és a Hlas is belátta már: ezt előbb-utóbb el kell törölni. A közvélemény és Danko nyomását nem fogják tudni sokáig elviselni, úgyhogy csináljuk meg most, ne halogassuk év végéig”

 – mondta. Danko ugyanakkor emlékeztetett: ellenzéki javaslatot nem támogathat, mert azzal megszegné a koalíciós megállapodást.

A műsorban szóba került a civil szervezeteket érintő törvénymódosítás is. Šimečka szerint az új szabályozás indokolatlanul vegzálná azokat az embereket, akik önkéntes munkával próbálnak jobbá tenni a környezetüket. Mint mondta, ezek az aktív állampolgárok sokszor ott segítenek, ahol az állam már nem tud helytállni – a kormány pedig ahelyett, hogy értékelné a munkájukat, inkább ellenségként kezeli őket.

Danko ezzel szemben azt állította, hogy egyes civil szervezetek pénzügyei nem átláthatóak, és szerinte előfordul, hogy a támogatásokat nem a megadott célokra használják fel. Szerinte ez már a büntetőjog határát is súrolja. Šimečka erre reagálva kiemelte: az állam már most is rendelkezik a szükséges eszközökkel a civil szervezetek pénzügyeinek átlátható ellenőrzésére.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?