Paradoxon, hogy az USA egyfelől Észak-Koreával tárgyal, másfelől viszont felmondja az Iránnal kötött atomszerződést – véli Cséfalvay Katalin (Most-Híd), a parlament Külügyi Bizottságának elnöke.
Cséfalvay: Az USA külpolitikája nehezen áttekinthető és ellentmondásos
„Az ilyen nehezen áttekinthető és ellentmondásos politika nem járul hozzá ahhoz, hogy a világban béke legyen” – jelentette ki a TASR-nek. Az olyan szerződéseket, mint amilyen az iráni is, nem kell, hogy az emberek tökéletesnek tartsák, ugyanakkor egyes országok esetében szükségesek.
„Az atomszerződés 12 éves erőfeszítés eredménye, és ennek félredobását - anélkül, hogy tudnánk, hogyan alakítsuk tovább az Iránnal való kapcsolatainkat - nem tartom helyesnek” – közölte, majd azt is hozzátette, hogy Szlovákia és az EU álláspontja megegyezik az ügyben.
Irán 2015. július 14-én egyezett meg az Egyesült Államokkal, Nagy-Britanniával és Franciaországgal, Kínával és Oroszországgal, Németországgal, valamint az Európai Unióval, hogy hosszú távon korlátozza atomprogramját az ENSZ, az EU és az Egyesült Államok ellene életbe léptetett szankcióinak fokozatos feloldásáért cserébe. Trump úgy indokolta döntését, hogy szerinte az egyezmény soha nem teremtett, és soha nem is fog békét teremteni, mert Irán hazudik az atomprogramjával kapcsolatban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.