Az Új Szó megválasztotta az év embereit 2020-ban

Az Új Szó megválasztotta az év embereit 2020-ban
Felvidék |

Az Új Szó szerkesztősége idén első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal megválasztotta az év embereit. A lapunkban 2020-ban bemutatott emberi történeteket vettük alapul, és olvasóink ajánlásait is kértük.

A hétköznapok hőseit kerestük, akik a maguk területén, legyen az az egészségügy, a civil szféra, a szlovákiai magyarság érdekvédelme, vagy éppen a természeti környezetünk megóvása, sokat tettek és példát mutattak mindannyiunknak. Az Új Szó rajtuk keresztül is szeretne elismerni minden aktív polgárt, aki hozzájárult ahhoz, hogy jobb legyen élni a szülőföldünkön.

A díjak elkészítésére fiatal felvidéki magyar képzőművészt kértünk fel: Nagy Csilla a győztesek babérkoszorúját álmodta porcelánba. A díjátadó ünnepség a járványhelyzet miatt sajnos nem lehetett olyan családias és meghitt, mint ahogy terveztük, de mindenkihez személyesen juttattuk el az elismeréseket, és beszélgettünk életútjukról, hitvallásukról.

A díjazottak közül természetesen nem hiányozhat egészségügyi dolgozó. 2020 a Covid-járvány árnyékában telt, és az egész ország, mondhatjuk, az egész világ a kórházakban folyó emberfeletti áldozatvállalásra figyel. Orvosok, ápolók folyamatos küzdelmére a betegekért. Közöttük van a dunaszerdahelyi Kása Zsolt, a Pozsonyi Egyetemi Kórház tüdőgyógyásza, aki a koronavírus-járvány kirobbanása óta a frontvonalban dolgozik. A Covid-19 miatt karanténba is kényszerült.

Jurík Mónika a vágsellyei hajléktalanszálló, éjjeli melegedőhely és nappali krízisközpont vezetője. Olvasóink többször is találkozhattak nevével az Új Szóban. Ő volt az, aki befogadott intézményébe egy Szlovákiában rekedt erdélyi származású magyar hajléktalan fiatalembert, megtalálta Németországban élő édesanyját, segített egyesíteni a szétszakadt családot. Több hajléktalant juttatott munkához, albérlethez.

Jurík Mónika

Amikor az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva akart elkobozni értékes telkeket, melyek az épülő pozsonyi körgyűrű, a D4-es autópálya alatt voltak, egy szlovák ügyvéd, Tomáš Plank állt ki a tulajdonosok érdekeiért, akiket a magyarságuk miatt akartak meghurcolni 2020-ban. Az ügyvéd pályafutását az emberi jogok érvényesítésének szenteli.

A farkasdi állatorvos, Pál Péter a felvidéki magyarok oly kedves madara, a fecske rohamos állománycsökkenését próbálja megállítani. Azért, hogy a füsti- és molnárfecske ne tűnjön el, családi összefogással mesterséges fecskefészkeket készít, és felvilágosító kampánnyal segíti a madárbarátok tevékenységét.

MVDr. Pál Péter

A díjazottaknak szívből gratulálunk, további sok sikert kívánunk, olvasóinknak pedig köszönjük a részvételt az ajánlási folyamatban. Az Új Szó év embereivel készített interjúkat az elkövetkezendő napokban olvashatják.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?