A hazai diákok az Európai Unió leggyengébb eredményeit produkálják a nemzetközi teszteken, a középiskolai szakképzésből kikerülő fiatalok gyakran munka nélkül maradnak.
Az EU leggyengébben teljesítő diákjai közé tartoznak a szlovákiai tanulók
![erettsegi k](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2024-01/481974de-39b0-4ab8-8d17-6bd07dd303a5.jpg.webp?itok=8G_UutD-)
Oktatáspolitikai szakértők átfogó kutatást készítettek az ágazat finanszírozásáról és hatékonyságáról. Az elemzésben rámutatnak, hogy Szlovákia jóval kevesebbet költ az oktatásra, mint amennyit átlagban a V4-es tagállamok fordítanak az ügyre.
Az alulfinanszírozottság ebben az esetben nagy mértékben hozzájárulhat az elégtelen tanulmányi eredményekhez és a diákok gyenge teljesítményéhez.
A jelentésben kiemelik, hogy a szegénységben élő gyermekek számára nem biztosítottak megfelelő támogatási rendszerek, ami tovább mélyíti az egyenlőtlenségeket a tantermekben. Ezenkívül a középiskolai szakmai képzés nem felel meg a munkaerőpiac igényeinek, így a végzősök nehezen találnak maguknak munkát.
A szakértők az oktatási kiadások növelését javasolják, különös tekintettel a tanárok béremelésére és a szegényebb régiók iskoláinak támogatására, mindemellett szükségesnek tartják a szakmai képzések modernizálását és a munkaerőpiaci igényekhez való igazítását.
(Denník N)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.