Az életmentést gyakorolták

Párkány. Egy Komárom felé tartó uszály a híd egyik tartópillérének ütközött, majd ezt követően kisodródott, és miután a parttól 25-30 méterre megfeneklett ammóniumnitrát-tartalmú műtrágya gyulladt ki a rakterében. Persze, mindezt csak a Dunán tartott katasztrófavédelmi gyakorlat forgatókönyve tartalmazta.

Párkány. Egy Komárom felé tartó uszály a híd egyik tartópillérének ütközött, majd ezt követően kisodródott, és miután a parttól 25-30 méterre megfeneklett ammóniumnitrát-tartalmú műtrágya gyulladt ki a rakterében. Persze, mindezt csak a Dunán tartott katasztrófavédelmi gyakorlat forgatókönyve tartalmazta. A szimulált helyzetet a Mária Valéria híd esztergomi hídfőjénél tartott gyakorlaton az esztergomi tűzoltóság és a tatabányai katasztrófavédelmi központ speciális egységeinek, a komáromi és tatai tűzoltóság, valamint az érsekújvári járási tűzoltó-parancsnokság csapatainak kellett megoldaniuk.

Az uszályon dolgozó négy személy súlyosan megsérül. A mentés összehangoltan és szervezetten folyt. Míg a szlovákiai tűzoltóhajó folyamatosan hűtötte a felhevült hajótestet, az esztergomi mentőegységek a hídról leereszkedve látták el a sérülteket, majd egy motorcsónakkal szállították őket a partra. Ezzel párhuzamosan az érsekújváriak mentőhelikoptere a súlyosabb sérülteket szállította a helyi focipályán várakozó gyorsmentőhöz. Csak miután a sérültek biztonságba kerültek, léptek színre a talpig azbesztben harcoló lánglovagok, akik a veszélyes rakományt hűtötték-oltották. A gyakorlat során a civil közönséget az akció operatív tisztje folyamatosan tájékoztatta a mentés egyes mozzanatairól, és elmagyarázta mindazokat a tűz- és életvédelmi szempontokat is, amelyek a mentési folyamat egyes mozzanatainak sorrendjét határozták meg. A tiszt nem feledkezett meg a rakomány összetételéből adódó speciális oltás műszaki körülményeinek taglalásáról sem. Arra azonban többen is kíváncsiak voltunk, hogy ilyen olajozottan és összehangoltan működtek-e volna együtt az akció résztvevői, ha valóban élesben és villámgyorsan kellett volna cselekedniük, a helyszínre érniük. Bár a pontos limitidőt nem tudjuk, egy mentőbúvár neoprénbe öltöztetése cirka 20 percig tartott. A helyszínen ezt láttuk. Adott helyzetben a húsz perc valószínűleg végzetesen hosszúnak bizonyulna. Mindenesetre jó tudni, hogy szerencsétlenségek, katasztrófák esetén a két ország tűzoltó- és mentőegységei integrált akció keretében látnak munkához. (buch)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?