A rendőrök ezentúl megmutatják, hol fognak mérni

<p>Közlekedésbiztonsági szempontból tavaly a Zsolnai és az Eperjesi kerületben volt a legrosszabb a helyzet, a legkevesebb baleset a Nyitrai és a Pozsonyi kerületben történt &ndash; derül ki a 2015-ös baleseti statisztikákból.</p>

Robert Kaliňák belügyminiszter szerint az újonnan megnyílt sztrádaszakaszok az északi régiókban minden bizonnyal hozzájárulnak majd ahhoz, hogy idén jelentősen javuljon a helyzet az utakon. Az országban tavaly egyébként csak két olyan járás volt, amelyben egyetlen baleset sem történt, mégpedig a Báni (Bánovce nad Bebravou) és Pozsonyi IV járás.

Kaliňák tegnapi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy a rendőrök elsődleges feladata 2016-ban nem az lesz, hogy büntessenek, hanem az, hogy csökkentsék a balesetek számát. Ennek ellentmond, hogy januártól módosították a közúti közlekedésről szóló törvényt, amely így a sebességhatár jelentősebb átlépésekor lehetőséget ad akár 1000 eurós bírság kiszabására is. „Főleg balesetveszélyes útszakaszokon fogjuk mérni a sebességet, és úgy, hogy a sofőrök tudjanak róla. Egy internetes térképen bárki nyomon követheti, hol és mikor mérnek a rendőrök. A cél ugyanis, hogy a veszélyes szakaszokon lelassítsanak, és nem az, hogy fizessenek” – mondta a belügyminiszter, hozzátéve: az extrém magas bírságok azoknak szólnak, akik a figyelmeztetések ellenére is száguldoznak. Azt, hogy a térkép mikor kerül fel az internetre, egyelőre nem tudni.

A rendőrök egyébként a belügyminisztérium utasítására vélhetőleg a községekből kivezető egyenes utakon sem fogják majd mérni a sebességet, itt ugyanis Kaliňák szerint minimális a gyalogosok mozgása, s a sofőrök ezeken az útszakaszokon gyakran indokoltan gyorsítanak.

A tárcavezető véleményét osztja Tibor Gašpar országos rendőrfőkapitány is, aki szerint jelenleg több tucat olyan útszakaszt vizsgálnak az országban, ahol az előírt 50 km/órás sebesség indokolatlan, fölöslegesen lassítja a forgalmat. „Valószínű, hogy jövőre a községekben sok útszakaszon 70 km/órára emeljük a sebességhatárt” – állítja a rendőrfőkapitány.

Mint minden évben, tavaly is a gyorsforgalmi utak, illetve az autópályák voltak a legbiztonságosabbak. A legtöbb ember, 110 az elsőrendű utakon halt meg.

(dem)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?