A LEGFONTOSABB BIZTONSÁGI INTÉZKEDÉSEK

Egyik barátunk figyelje a házat!
A hosszabb időre üresen hagyott ház ellenállhatatlanul csábítja a betörőket, érdemes tehát egy barátot vagy egy megbízható szomszédot megkérni arra, hogy időközönként kapcsolja fel a villanyt, használja a mi kukánkat is, nyírja a füvet és néha parkoljon a mi feljárónkra is.

Egyik barátunk figyelje a házat!

A hosszabb időre üresen hagyott ház ellenállhatatlanul csábítja a betörőket, érdemes tehát egy barátot vagy egy megbízható szomszédot megkérni arra, hogy időközönként kapcsolja fel a villanyt, használja a mi kukánkat is, nyírja a füvet és néha parkoljon a mi feljárónkra is. A lényeg, hogy világossá tegyék egy külső „személőnek”, hogy a háziak otthon tartózkodnak. Fontos, hogy a felkért szomszéd, vagy barát tudja a telefonszámot, ahol elérhetők vagyunk baj esetén.

Ne hagyjuk a kulcsot a lábtörlő alatt!

Ha úgy hisszük, hogy a lakáskulcs legjobb helye a kert végi szikla alatt, vagy a hátsó szomorúfűz odvában van, legjobb, ha ezt újra fontolóra vesszük. A legtöbb „tikos hely” a rablók előtt nem annyira titkos – a tapasztalt betörő számára nem okoz gondot a kulcs meglelése, hiszen ez a „szakmája“. A legszerencsésebb, ha a pótkulcsot a szomszédra vagy egy közeli barátra bízzuk baj esetére.

Ne kürtöljük világgá, hogy elutazunk!

Érthető, ha az ember izgatott a várva várt vakáció miatt, de igyekezzünk uralkodni azon vágyunk felett, hogy fűvel-fával megosszuk lelkesedésünket. Minél kevesebben tudják, hogy elutazunk, annál kisebb az esélye annak, hogy olyan ember fülébe jut elutazásunk híre, aki vagyonszerzés céljával érkezne lakásunkba elutazásunk alatt. Ővakodjunk a vízvezeték szerelőktől és a villanyórástól.

Hasznosítsuk a modern kor vívmányait!

Egyes szerkezetek segíthetnek abban, hogy a betörővel elhitethessük: otthon vagyunk. Kezdjük azzal, hogy a belső és külső villanyra időzítőt szereltetünk, vagyis a rendszer időközönként, „random” módon hol fel-, hol lekapcsolja a villanyt. Azzal folytathatjuk biztonságtechnikai lakásfejlesztésünket, hogy azokat a szerkezeteket, melyek elárulhatnák hosszú távollétünket, kikapcsoljuk vagy átprogramozzuk. Az üzenetrögzítőnket halkítsuk le minimumra, nehogy kint is hallható legyen: senki sem veszi fel a telefont. Ne felejtsünk el felkészülni az esetleges természeti csapásokra is – ellenőrizzük és tegyünk friss elemet a tűzjelzőkbe.

Ne húzzuk le a redőnyöket!

Az ember első reakciója, hogy hosszabb utazás előtt behúzza a függönyöket, leereszti a redőnyöket, ez azonban az egyik jel arra nézve, hogy senki sincs otthon, és huzamosabb ideig nem is lesz.

Használjunk széfet!

Nem okos dolog, ha az ember a nyaralásra a legdrágább ékszerekben megy, de az sem túl biztonságos, ha az ékszereket otthon hagyjuk. A szakértők szerint legjobb, ha ezeket az értékeket egy bérelt széfben helyezzük el egy banknál. Ha nem szívesen alkalmazzuk ezt a módszert, döntsünk az otthoni, rejtett széfek mellett – ez mindenképpen ajánlott, akár szabadságra megy az ember, akár munkába.

Az ajtókat, ablakokat jól zárjuk be

Bár a tanács meglehetősen egyszerűnek tűnhet, a gyakorlati haszna annál nagyobb. A rendőrség szerint ugyanis gyakori, hogy a betörések utáni vizsgálat nem mutat erőszakos behatolást – szakértők szerint ennek oka egyrészt az, hogy a sietségben az utazó lakástulajdonosok nem zárják be rendesen a lakásajtót, esetleg ablakot. (origo)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?