12 év után indult eljárás az SDKÚ fiktív támogatóinak ügyében
2018. január 30. 13:11

Az ügyben az Aliancia fair-play kezdett nyomozni, amely a párt könyvelésében szereplő lista alapján szólította meg a feltételezett támogatókat. Ekkor derült ki, hogy a listán szereplő személyek egy része soha nem támogatta az SDKÚ-t. Az ügyészség 2006-ban zárta le az ügyet azzal, hogy nem történt bűncselemény.
A Denník N szerint azonban az ügyészség akkor nem hallgatta ki az összes listán szereplő személyt, csupán azokat, akik az Aliancia fair-play-nek tagadták, hogy a pártot támogatták.
"Hétből négyen azt állítják, hogy nem adtak pénzt a pártnak, egyikük nem hajlandó vallomást tenni, egy személy időközben megváltoztatta a vallomását arra, hogy mégis támogatta a pártot, egy másik azt állítja, hogy támogatta őket, de nem akkora összeggel, amekkora az interneten szerepel" - idézte a napilap az ügyészség szóvivőjét.
A támogatók listáján nyugdíjasok is szerepeltek, például Štefan Hudecnek, a központi iroda vezetőjének anyósa. Az anyós, Hudec és Hudec anyja együtt össesen fél millió koronával kellett hogy támogassa a pártot.
Az ügyészség nem vizsgálta továbbá a támogatók anyagi helyzetét sem. Az SDKÚ szerint ezek koholt vádak voltak, később viszont az is problémát jelentett nekik, hogy megmagyarázzák, honnan származott a párt kezdőtőkéje.
Milan Kňažkot, az SDKÚ volt kultuszminiszterét szerdán reggel hallgatják ki.
Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.
Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.
Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom