Jozef Majský lejáratásról beszél

Pozsony. „Nagyon nyers” – így jellemezte állásfoglalásában az ellene és fiaival szemben indult nyomozást Jozef Majský, a Sipox Holding elnök-tulajdonosa. Az afrikai vadászaton tartózkodó Majský azt állítja, már májusban voltak információi, hogy a választások előtt egyes közéleti személyiségeket megpróbálnak lejáratni.

Pozsony. „Nagyon nyers” – így jellemezte állásfoglalásában az ellene és fiaival szemben indult nyomozást Jozef Majský, a Sipox Holding elnök-tulajdonosa. Az afrikai vadászaton tartózkodó Majský azt állítja, már májusban voltak információi, hogy a választások előtt egyes közéleti személyiségeket megpróbálnak lejáratni. Szerinte rajta kívül Július Binder (HZDS) képviselővel, a Vízgazdálkodási Építővállalat volt igazgatójával, továbbá a Smer-alelnök Monika Beňovával és Andry Hriccel, a Twist rádió igazgatójával szemben akarnak hasonlóan fellépni, mert a gázművek, a Transpetrol és a pénzügyi szolgáltatók esetében felvett províziók, illetve a motorvonatbotrány ügyét akarják leplezni.

A nyomozók Majský és fiai: Erik, valamint az ifjabb Jozef ellen azért indítottak eljárást, mert a családi trió állítólag megkárosította a Sipox hitelezőjét, a Nemzeti Vagyonalapot (FNM). Majský 1998 decemberében az Istrokommerz Kft.-nél helyezte el a holding 426 millió koronás vagyonát. Ezzel lehetetlenné vált, hogy a vagyonalap behajthassa azt a négyszázmilliót, amivel a Sipox tartozott a vagyonalapnak.

Az FNM szerint szabályszerűtlen volt az a szerződés, amit 1993-ban kötöttek a Sipoxszal a bánóci VAB autógyár megvételéről. A vagyonalap ugyanis lehetővé tette Majskýéknak, hogy visszaadják a részvényeket, és ne legyen kötelező kifizetniük a 260 milliós vételárat. Majský a szerződésnek éppen ezzel a kitételével érvel. „Ha elmarad a kifizetés, bármely fél visszaléphet a szerződéstől. Az egész probléma abban rejlik, hogy a szerződés aláírásakor részletre részvényeket vettünk a vagyonalaptól, miközben a szerződésben úgy állapodtunk meg, hogy ha nem lesz rájuk szükségünk, illetve ha nem fizetünk értük, viszszaadhatjuk azokat”. Egy évvel a szerződés megkötése után ugyanazon részvényfajta az eredeti ár egyötödéért jelent meg a piacon, ezért a Sipox a sajátjait visszaadta a vagyonalapnak, s ezzel lezártnak tekintette az ügyet. Az FNM nem egyezett bele a részvények visszavételébe. „A részvényeknek nem volt semmi értéke. Ha elfogadjuk, megkárosítjuk az államot” – nyilatkozta Tatjana Lesajová, az FNM szóvivője. Hozzátette: Majský felkínálhatta a részvényeket, a vagyonalap azonban nem volt köteles visszavenni. Az ügyben kereskedelmi per indult. A FNM most azt ellenőrzi, eszközölt-e a Sipox olyan változtatásokat az autógyárban, amelyekről a vagyonalapot nem tájékoztatta, vagyis megsértette-e a szerződést. Lasjová elmondta, hogy a Sipox a vagyonalappal szembeni, kamatostul már 700 milliós tartozását az SPX Trading cégnek utalta át, amely ellen csődeljárás folyik. (sita, tasr)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?