A betegek hozzászoktak, hogy a recepteket a körzeti orvosoktól kapják, de ez hirtelen megváltozott, mikor a szakorvosok feladatává vált. Sokak számára a változás azt jelenti, hogy egyszerre több orvoshoz kell menniük, így kritizálni kezdték az új szabályt.
Káosz az orvosi receptek körül…
Az orvosok és a betegek tájékoztatása nélkül januárban hatályba lépett egy módosítás, amely megváltoztatta a gyógyszerek felírásának módját, ami annyit jelent, hogy a körzeti orvosok nem írhatnak fel gyógyszereket a szakorvos ajánlására, ezt az utóbbinak kell megtennie a vizsgálat után – írja a pluska.sk.
Ma több szakmai szövetség orvosa találkozott az egészségügyi minisztériumban, és létrehoztak egy platformot, hogy foglalkozzanak a változással kapcsolatos problémákkal – közölte Eva Horváthová (OĽaNO) parlamenti képviselő és Monika Palušková, a Körzeti Orvosok Szlovákiai Társaságának (SVLS) elnöke.
Monika Palušková kifejtette, hogy a körzeti orvosok rendelőjében már a világjárvány előtt is katasztrofális volt a helyzet. „Minden rendben lett volna, ha nem történik az, hogy a gyógyszerek több mint felét a körzeti orvosok írják ki valaki más helyett” – magyarázta.
Palušková szerint 2020-ban a legtöbb szakorvos nem rendelt, 2021-ben viszont sokan már nem írtak fel gyógyszert, pedig a rendelők nyitva voltak. Hozzátette, hogy az onkológusok és immunológusok körében a legmagasabb az olyan szakorvosok száma, akik saját maguk írnak fel recepteket a betegeknek. A problémák megoldására hétfőig (január 24.) kell elkészíteniük a javaslataikat.
Mire készülnek a betegek kórházi elbocsátása kapcsán? A választ a galériában találja!
(br, pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.