Uniós diáktalálkozó

A 2004/2005-ös tanévben egy, az iskolától független diákcsere-programot szervező ifjúsági klub alakult a komáromi Selye János Magyar Tannyelvű Gimnáziumban. A Passon Youth Club fedőnevet viselő lelkes csoport önmaga irányítja, szervezi a programmal járó összes tennivalót.

A 2004/2005-ös tanévben egy, az iskolától független diákcsere-programot szervező ifjúsági klub alakult a komáromi Selye János Magyar Tannyelvű Gimnáziumban. A Passon Youth Club fedőnevet viselő lelkes csoport önmaga irányítja, szervezi a programmal járó összes tennivalót.

Segítőjük Fűri Szerén, a gimnázium angol szakos tanárnője a klasszikus levelezőpartnereket nem találta elég nagy kihívásnak, így már évekkel ezelőtt szerette volna túrákkal, kirándulásokkal, egy-egy délutáni programmal színesebbé tenni a diákéletet.

Hét évvel ezelőtt a Socrates-program keretén belül próbálkozott. Majd 1999-ben a gadóci mezőgazdasági iskolában kéthetes Svédországi diákcsereprogramot dolgozott ki. A gyerekek tapasztalatokat szerezhettek mind a nyelvtanulás, mind pedig a kultúra, életkörnyezet és a mezőgazdaság területén. Ezek után felvetődött az ötlet, mi lenne, ha mindezt a gyerekek szerveznék meg önmaguk, valamint a meghívott vendégek számára. A Youth-program keretén belül nagyon aktívan és lelkesen fogtak neki a munkának. A Gadóc 2002-es iskolai évfordulóra a romániai Bányai János és a franciaországi Bonne Terre Szakközépiskola diákjait látták vendégül. A hatnapos programot a gyerekek szervezték, ők bonyolították le, a tanárok csak a felügyeletet biztosították. Ekkor tanulták, mit hogyan kell végrehajtani, melyik lépés után mi következik. Az anyagiakat pedig EU-s pénzalapból fedezték. 2003-ban pedig a mi diákjaink látogattak Franciaországba.

A tanárnő ezen tapasztalatait a gimnáziumban szerette volna kamatoztatni. 2004 szeptemberében, a klub indításakor tizenöt-húsz főre számított, mire közel negyvenen jelentkeztek, így rögtön két csoport alakult. A diákok munkája abból állt, hogy programterveket dolgoztak ki, felvették a kapcsolatokat hozzájuk hasonló szervezetekkel, majd a sikeres pályázatnak köszönhetően a Youth-program ismét fedezte a hatnapos találkozó költségeit. A tervezet alapvető témája a kultúra és a szabadidős-tevékenység, melynek címe: GTT – Good Time Together. A tizenegy fős olasz és a tizenhat fős román csoport a magyar történelemmel, hagyományokkal, lovasíjászattal, helyi érdekességekkel, kézműves-foglalkozásokkal és sportolási lehetőségekkel (röplabda, kajak, kenu, úszás, Méta bemutatása) ismerkedtek meg. Ezentúl ellátogattak Bajmócra is, amit a Goodbye party követett, ahol a pillanatfelvételek segítségével idézhették fel az elmúlt napok élményeit.

Az augusztus második felére tervezett vendégfogadás, diáktalálkozó rengeteg szabadidőt vett el a tanulóktól, de a tapasztalatszerzés, az angol kommunikáció fejlesztése, a programszervezés megtanulása, majd pedig a közös kikapcsolódás minden nehézséget feledtetett a diákokkal.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?