Terménybemutató kiállítás Karván

BAÁN SZABÓ ILONAIlyenkor ősszel, amikor betakarítjuk kertünkből az egész évi termést, nagyon jó érzéssel tölti el az embert, hogy mennyi mindent képes megtermelni.A karvai szakközépiskola diákjaival egy terménybemutató kiállítást készítettünk, azzal a céllal, hogy felhívjuk az emberek figyelmét, mil

BAÁN SZABÓ ILONA

Ilyenkor ősszel, amikor betakarítjuk kertünkből az egész évi termést, nagyon jó érzéssel tölti el az embert, hogy mennyi mindent képes megtermelni.

A karvai szakközépiskola diákjaival egy terménybemutató kiállítást készítettünk, azzal a céllal, hogy felhívjuk az emberek figyelmét, milyen csodálatos helyen élünk, van termőföldünk, és egy kis akarattal, figyelemmel mennyiféle zöldség és gyümölcs megtermelhető. A kiállításon nemcsak az iskola kertjében termesztett zöldségek és gyümölcsök kaptak helyet – a községi termelők és az iskola diákjai és pedagógusai is elhozták terményeiket.

Bár az idei csapadékos időjárás nem kedvezett a kertészkedőknek, nagyon szép kiállítást sikerült összehozni. Paprikából tizenkétfajta, paradicsomból négyfajta, tizenháromféle tök, nyolcfajta alma, háromfajta mangold, nyolcfajta bab, ötfajta burgonya, fokhagyma, ezenkívül számos egyéb növény is került a kiállítópultokra, például feketeretek, paszternák, padlizsán, okra, narancseper, de volt füge, díszkukorica, vadcitrom is. Ötvenötféle házi befőtt, savanyúság, lekvárok, szörpök, szárított és zöldfűszerek, cserepes dísznövények gazdagították a kiállítás anyagát.

Az iskolában tanuló virágkötő diákok szép őszi térkompozícióikkal és száraz virágokból készült dekorációikkal tették szebbé a tárlatot.

A család mellett az iskola az, ahol gyermekeink jó példa révén megtanulhatják a természet és a termőföld szeretetét. Kiállításunk is bizonyítja, hogy ebben a kis országban mi minden megtermelhető. Sajnos mára sokan arra a megállapításra jutottak, hogy nem éri meg, mert a szupermarketekben olcsóbban meg tudják venni! Sokszor külföldről behozott, bizonytalan eredetű, túlpermetezett, génmanipulált növényekkel mérgezzük a családunkat, miközben kertünkben, szántóföldjeinken csak a parlagfű nő, ahelyett, hogy megművelnénk és egészséges, friss zöldséget és gyümölcsöt tennénk legalább a család asztalára. Nekünk kell átadni a fiataloknak azt a szaktudást, amit mi szüleinktől és nagyszüleinktől tanultunk.

Mert ha mindannyian legyintünk, mert belefáradtunk, vagy elkényelmesedtünk, mit mondanak majd rólunk az unokáink?! Vajon jó irányba halad a világ? Vajon 10-20 év múlva lesz még elég olyan megszállott szakember vagy hobbikertész, aki értékelni fogja nagyapáink legdrágább kincsét, a termőföldet?! Vagy jó lesz majd a holland virág őseink sírjára? Vagy lesz majd egy törvény vagy szervezet. amely megvédi a hazai termelőket?

Célunk ezzel a kiállítással az volt, hogy átadjuk a természet és a termőföld szeretetét, addig, amíg nem késő, addig, amíg van kinek, hogy unokáink is büszkék legyenek ránk!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?