Névadónk szellemisége nyomában

A „legnagyobb magyar” nevét viselni a Nomen est omen mondás jegyében gyökereink vállalását, a múlt tiszteletét, valamint a mindig megújulni kész lelkületet is jelenti.A felsőszeli Széchenyi István Alapiskola tanulói jól tudják ezt, mivel iskolájukban kiemelt szerep jut ezen értékek erősítésének.

A „legnagyobb magyar” nevét viselni a Nomen est omen mondás jegyében gyökereink vállalását, a múlt tiszteletét, valamint a mindig megújulni kész lelkületet is jelenti.

A felsőszeli Széchenyi István Alapiskola tanulói jól tudják ezt, mivel iskolájukban kiemelt szerep jut ezen értékek erősítésének. Minden évben kiváló lehetőség erre a Széchenyi-napok, amely idén október 7–9-én zajlott értékes és érdekes programokkal.

A nyitónapon az egész iskola Széchenyi nyomába indult. Az alsósok Pozsony, az 5–7. évfolyamosok Budapest, a 8–9. osztályosok Bécs felé vették az irányt, hogy az iskola névadójához köthető látnivalókra (mint például a budapesti Országház, a Magyarság Háza, a bécsi Szent István-dóm, a Hofburg) összpontosítsanak. A további napokon az iskola falain belül és kívül különféle foglalkozásokon vehettek részt a tanulók: a nagyobbaknak volt rendhagyó interaktív történelemóra a honfoglalás kori viseletekről és a világháborúkról Kovács Csomor Endre előadásában, a barantabemutatókon ki lehetett próbálni az ostorcsattogtatást, a kardozást és az íjászatot Franciszti László, az alsószeli Zele törzs vezetője jóvoltából, egy másik helyszínen a Jomili kirakókocka rejtelmeivel ismerkedhettek meg. Az iskola igazgatónője, László Ildikó izgalmas és lebilincselő képes beszámolót tartott dél-amerikai útjáról. A műfüves pályán a hazaiakkal a tallósi, jókai, peredi és galántai diákok focicsapatai versengtek a Széchenyi-kupáért, mely idén a galántai focicsapathoz került.

A Széchenyi-napok záróünnepségén kiértékeltük a versenyeket. A focitorna mellett tanulóink több kategóriában alkotópályázatba nevezhettek be: volt irodalmi, rajz- és fotópályázat előre megadott témákkal. A rajzokból és fotókból kiállítás nyílt az iskola folyosóin – kicsiknél és nagyoknál egyaránt, a legsikeresebb fogalmazások pedig az iskolaújságban, a Sulisok(k)ban jelennek meg.

Az eredményhirdetés után László Ildikó igazgató értékelte a Széchenyi-napokat, megköszönve mindenkinek a közreműködést. A kultúrházban folytatódott a nap: az Ifjú Szivek Táncszínház Kakukktojás című műsorát nézte meg az iskola apraja-nagyja. Ám nemcsak ők, hiszen az előadásra már a magyarországi, kaposszekcsői baráti iskola tanulói és pedagógusai is megérkeztek, s ennek a kiváló előadásnak a megtekintésével kezdték meg háromnapos látogatásukat a faluban. Az idei, immár 14. Széchenyi-napok révén ismét tudatosították a szeli gyermekek, hogy kisebbségi létünkben jövőnket csak a múlt ismeretére alapozva lehet építeni, s ehhez szervesen hozzátartozik a szülőföldünk, az anyaország és más tájak megismerése.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?