Negyedszázada alakult a tatabányai főiskola

Szeptember 14–16-án megalakulásának 25. évfordulóját ünnepelte Tatabánya főiskolája. 1992-ben a város és Dr.

Szeptember 14–16-án megalakulásának 25. évfordulóját ünnepelte Tatabánya főiskolája. 1992-ben a város és Dr. Kandikó József marketingszakértő, tanár kezdeményezésével létrejött a Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF), a közgazdászképzés egyik fellegvára Magyarországon.

Az MÜTF 1999-ben Dunaszerdahelyen is megnyitotta konzultációs központját, amely hét évig működött. Közel száz hallgatója volt, ebből 70-en tettek államvizsgát. A végzettek nagy része sikeres vállalkozó, vállalati vezető, menedzser, tanár lett szűkebb hazájában és a határon túl. A székelyudvarhelyi képzés a mai napig működik a Tatabányai Főiskola és Székelyudvarhely városának támogatásával, jelenleg közel 40 hallgatója van. Az MÜTF fénykorát az 1997–1998-as és a 2002–2004-es években érte el, amikor több száz hallgatója volt Tatabányán és Budapesten egyaránt. Dr. Kandikó József főigazgató és lelkes kollégái, tanárai idejében 18 éven át virágkorát élte az oktatási intézmény, rátermett, gyakorlatorientált üzleti szakemberek kerültek ki a főiskoláról. Nagy változás történt 2011-ben, amikor a Harsányi János Főiskola beolvadásával az intézmény az Edutus Főiskola nevet vette fel, ezt követően a régi tanárok, munkatársak nagy része kicserélődött. 2017-ben a tatabányai képzés hallgatóinak száma jócskán csökkent, a budapesti képzés megerősítést nyert. A változást a jövő évtől várják, amikor Komárom-Esztergom megye egyetemévé alakul át a főiskola. A meglévő szakirányok mellett műszaki szakképzésre állt át az intézmény.

A három napig tartó szakmai előadássorozatok és kulturális programok mellett a volt hallgatók (öregdiákok) találkozója, ünnepi bálja és játékos vetélkedője, melyet az utánozhatatlan humorú Kovács Ferenc informatikus szervezett meg, nagyon jó hangulatot, megható perceket teremtett.

A határon túliak nevében köszönetet mondok a Tatabányán tartott főiskolai ünnepi napokra szóló meghívásért, amely megerősített abban a hitemben, hogy a Dunaszerdahelyen „egyszer volt főiskola” működése nem volt hiábavaló tett, s ahogy Dr. Kandikó József, az Edutus Főiskola rector emeritusa mondta: „Nem kell szégyenkeznie, Ilona, derék munka volt.”

Jó szerencsét kívánok a jövőbeni Edutus Egyetemnek!

Molnár Ilona,

az MÜTF egykori

Dunaszerdahelyi Konzultációs

Központjának vezetője

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?