Művészeti képzés Kassán

Kassa. Megkapta az oktatásügyi minisztérium jóváhagyását a kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium, hogy a következő iskolai évben a két általános gimnáziumi osztály mellett egy úgynevezett művészeti osztályt is indíthasson.

Kassa. Megkapta az oktatásügyi minisztérium jóváhagyását a kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium, hogy a következő iskolai évben a két általános gimnáziumi osztály mellett egy úgynevezett művészeti osztályt is indíthasson.

Az iskola régi álma vált valóra az új szakirány bevezetésével, mely főleg a két utolsó gimnáziumi évben tér el jelentősen a többi osztály tananyagától és óraszámaitól. A választható tantárgyak adta lehetőséget az új szakirányban művészettörténettel, filozófiával, zene- és képzőművészet-oktatással töltik ki. A tantárgyak között szerepel majd a számítógépes grafika, a képzőművészeti műhelymunkák és ábrázoló geometria is, így az új szak megfelel mindenkinek, aki képzőművészeti vagy építészeti pályára készül. Az országban csupán néhány középiskolában van ilyen jellegű szakirány, ám magyar intézmény nincs köztük. Mivel van érdeklődés a magyar nyelvű művészeti képzés iránt, és a kassai gimnázium rendelkezik megfelelően képzett szakemberekkel, az iskola vezetősége, Máthé Margit igazgatónővel az élen, mindent megmozgatott, hogy az új szakot engedélyezzék. „Képzőművészeti osztályt nyitunk, mert erre van lehetőségünk. Egy zenei osztályhoz ugyanis húsz olyan gyerekre lenne szükségünk, aki ugyanazon a hangszeren játszik. De lesz zeneoktatás is, és néptánccal is foglalkozhatnak a diákok. Egyelőre évi egy művészeti osztállyal számolunk” – tájékoztatott Máthé Margit.

A februári tehetségvizsgán a gyerekeknek hozott munkáikon kívül három képzőművészeti feladatot kell megoldaniuk, a májusi felvételi vizsgák pedig semmiben sem különböznek majd a többi kilencedikes felvételijétől. Az első művészosztályba csupán húsz diákot vehet fel az intézmény, a kevésbé sikeresek azonban szakkörök formájában vehetnek továbbra is részt a képzőművészeti képzésben általános gimnáziumi tanulmányaik mellett. „Nem az a célunk, hogy kész művészeket vegyünk fel. A tehetségvizsgán csak felmérjük, hogy milyen a gyerek készsége és fantáziája” – magyarázta Fecsó Szilárd rajztanár, az új szak egyik ötletgazdája. Ősszel három első osztály nyílik a Márai Sándor Gimnáziumban, azaz hatvan új diákot vár az iskola.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?