Mozgalmas hét

<p>Párkány. A kormányhivatal a Nemzeti kisebbségek kultúrája program keretében hatszáz euróval támogatta a Párkányi Városi Könyvtár és a Kultúráért Gömörben és Gömörön túl szervezet közös projektjét.</p>

GULYÁS ZSUZSANNA

Az Ismerd meg a világot a könyvtár segítségével programsorozat révén több szakmai előadás hangzott el médiaismeret, csillagászat, magyar nyelv és irodalom, földrajz, természet-, honismeret témakörében.

„A könyvtár idén több helyen sikeresen pályázott. A kormányhivatal támogatása mellett a szlovák kulturális minisztériumhoz, a Bethlen Gábor Alaphoz, a Kölcsey Ferenc Alapítványhoz, a Kisebbségekért – Pro Minoritate Alapítványhoz benyújtott pályázatunk is sikeres volt. Ezeknek köszönhetően jelentősen bővült a könyvállomány. A kormányhivatalhoz benyújtott pályázat azért volt különleges, mert itt nem könyvek vásárlására pályáztunk, hanem egy előadás-sorozatra, mellyel sikerült megszólítanunk a fiatal olvasókat. Az előadások mindegyikén – a könyvtár befogadóképességéhez mérten – hatvan–hetven gyerek vett részt” – tájékoztatta lapunkat Csifárry Zsuzsanna, a Párkányi Városi Könyvtár igazgatója.

A kilencedikeseknek Buglya Sándor rendező, producer, operatőr, a Dunatáj Alapítvány elnöke tartott előadást. A rendhagyó médiaismeret órán a fiatalok a filmkészítés rejtelmeibe kaptak betekintést. Megtudhatták, hogyan készülnek a dokumentumfilmek, milyen egy forgatás, mi a rendező, az operatőr és a vágó szerepe a filmkészítésben. A nyolcadikosoknak Zombori Ottó csillagász, a budapesti Uránia csillagvizsgáló igazgatója tartott vetítéssel egybekötött rendhagyó csillagászatórát. Dráfi Mátyás Jászai-díjas, érdemes művész tartott rendhagyó magyarórát, amelyen nemcsak a helyes magyar beszédről, a helyesírásról, a nyelvtani szabályokról esett szó, hanem sok-sok példával, verssel és megzenésített verssel alátámasztva a műfajokról is. Benedek László fotóművész, barlangász, a Gömöri Fotóklub vezetője élvezetes beszámolót tartott a hetedikeseknek és hatodikosoknak. A rendhagyó történelem-, fölrajz-, természet- és honismeretórán a gyerekek a Felvidék természeti kincseit, barlangjait, védett növényeit, tanösvényeit, nevezetességeit és kulturális emlékeit ismerhették meg.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?