Mitől varázslatos a piros esernyő?

Tardoskedd. Az „Erdei Hírharangnak” álcázott Új Szó kapta a főszerepet abban a darabban, amelyben a szarka (Baka Szandi) arról értesíti a közönséget, hogy Pirkó új esernyőt kapott a születésnapjára.

A szarka (Baka Szandi) az Erdei Hírharangnak álcázott Új Szó néhány példányát tartja a szárnyán, amellyel érsekújvári fiókszerkesztőségünk járult hozzá a darab sikeréhezCsuport István felvételeAz érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium nyolcéves tagozatának a diákjai magyar és szlovák szakos tanárnőjük, Benkő Tímea biztatására egy év elmúltával ismét színpadra álltak. Úgy tűnik, jó választás volt a Piros esernyő zenés mesejáték bemutatása. Az ernyőt a születésnapját ünneplő Pirkó eső híján nem tudja kipróbálni, mégis rengeteg kalandba bonyolódik. A kis gimnazistáknak is szerencsét hozott a piros esernyő, hiszen a bemutató előadáson a lelkes tardoskeddi közönség visszatapsolta őket a színpadra.

A diákok tavaly a klasszikus Fazekas Mihály-mesének megfelelően, Ludas Matyi a szegény, furfangos libapásztor kisfiú történetét elevenítették meg, a darabot több régióbeli óvodában bemutatták. Idén június második hetében Tardoskedden tartotta meg a javarészt secunda és tercia osztályok diákjaiból verbuválódott csapat a Piros esernyő zenés mesejáték bemutató előadását, amelyhez a szöveget Csetényi Anikó, a zenét Presser Gábor írta. A helyi óvodásokból és alapiskolából álló közönség igazi átéléssel kísérte a kismacska történetét, akit élethűen alakított Bédi Andrea. Toppancsként Vanya Dóri és Csipicsupp szerepében a bájos Kiss Niki lopózott a közönség szívébe. A gyerekek nagyokat nevetek Tipsi és Tapsi, az iskolából lógó vásott nyuszigyerekek hajókalandjain is (Kollár Ronald és Csuport Máté alakításában). A legnagyobb sikere mégis Róka Réka és Róka Rudi fellépésének volt, a táncos lábú párost alakító Kollár Grétinek és Kantár Kristófnak a műsort követőn közkívánatra újra el kellett járni a rókatáncot! A Kunya Anita tervezte díszletek, megadták a darabhoz illő mesehangulatot. A Benkő Tímea rendezésében színpadra vitt jelenetek egyike a nyuszik konyhájában játszódik, ahol valódi torta áll az asztalon, majd az események a mesebeli erdőben zajlanak tovább, és a „vízen” merészen csónakázó nyuszik aggodalmai, élcelődései is hitelesek. A tanárnő a darab végén kérdéseket tett fel a gyerekeknek, hogy meggyőződjön róla, mire emlékeznek a történetből. A kicsik remekeltek, és elismeréssel szólhatunk a mesejátékban szereplő kutyák és békák élelmességéről is. Az őket alakító diákok jócskán kivették a részüket a kulisszák mozgatásában és elrendezésében. A mesejátékot hamarosan bemutatják az érsekújvári, kamocsai és szímői óvodásoknak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?