Miért nem maradunk fiatalok?

Nem kellemes téma, de sajnos tudomásul kell vennünk, hogy egyszer mindannyian megöregszünk. Az emberi test születésétől kezdve folyamatosan változik, alakul, és aztán egy idő után kicsit veszít is szépségéből és rugalmasságából. Van, aki nehezebben fogadja el, de nem tehetünk ellene semmit.

Nem kellemes téma, de sajnos tudomásul kell vennünk, hogy egyszer mindannyian megöregszünk. Az emberi test születésétől kezdve folyamatosan változik, alakul, és aztán egy idő után kicsit veszít is szépségéből és rugalmasságából. Van, aki nehezebben fogadja el, de nem tehetünk ellene semmit. Vajon miért?

Az igazság az, hogy nem szeretünk megöregedni. Hogy mi ennek az oka? Mindenkinél más. Van, aki az öregséggel járó külső változást nem tudja elfogadni, hogy a haja megőszül, esetleg kihullik, a bőre ráncos lesz, a végtagjai gyengülnek, a fogai szintén, esetleg kihullnak, pocakot ereszt, s néhány esetben a szellemi frissességből is veszíthet. Más azért fél az öregedéstől, mert az idővel az életének a végét jelenti. Tény, hogy ezek nem szívderítő dolgok, de ez a természet rendje, ennek így kell történnie, ezért jobb minél hamarabb megbékélni a gondolattal. Addig azonban, míg megöregszünk, azért rengeteg időnk van csodálatos dolgokat átélni, s nagy dolgokat megvalósítani. Jó oldaláról kell néznünk az életet, s minden pillanatát meg kell tanulni értékelni.

Az öregedés ellen az emberek folyamatosan próbáltak küzdeni, mindenféle varázslatokkal, kenőcsökkel, titkos receptekkel igyekeztek megállítani a folyamatot. A megoldás talán az életmódban, a táplálkozásban lehet, melyekkel jó esetben is csak késleltetni tudjuk az öregedést, megakadályozni nem. Igazi magyarázat a mai napig nincs rá. Bármilyen dolog jut az eszedbe, mindegyikre igaz, hogy idővel elhasználódik. ĺgy van ez velünk is.

A szervezet folyamatosan küzd, reagál valamire akaratunk ellenére, ezáltal felhasznál tartalék energiáiból. A tartalékaink pedig előbb-utóbb kifogynak. Szerveink is gyengülnek, károsodnak. Az öregségért a gének is felelősek. Az emberi sejtek nem szaporodnak vég nélkül, nagyjából ötven osztódás után leépülnek, elpusztulnak. Aztán ott van az oxigén! Gondolnád, hogy az is felelős az öregedésünkért? Hiszen létfontosságú számunkra, mégis egyben életveszélyes is. Ennek komoly biológiai magyarázata van, melyre most nem térek ki, egyszerűen fogalmazva talán annyiról van szó, hogy a szervezetünk energiatermeléséhez szükség van oxigénre, azonban ennek néhány százalékából olyan melléktermék keletkezik, amely káros hatással van a szerveinkre. S végül a hormonokat is meg kell említenünk. Akár szeretnénk, akár nem, az úgynevezett öregítő hormonok száma idővel növekszik, s ezek okozzák később a külső tüneteket, mint a hajhullás, őszülés, ráncosodás stb. ĺgy van az ember megalkotva, és hosszú évszázadok sem voltak elegendőek arra, hogy az öregedés ellenszerét megtalálják. Talán nem is fogják, de az is lehet, hogy a rohamos fejlődés eredményeként egyszer, majd a távoli jövőben sikerül valakinek megfejteni a titkot. Ki tudja?! (s, he)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?