Csak tökéletes önéletrajzzal!

Bármilyen nagyszerű az önéletrajzod tartalmilag, ha szamárfülek és helyesírási hibák tarkítják, elfelejtheted a gyakorlati helyet, vagy az új munkahelyet. A hanyagság nem vet jó fényt egy pályakezdőre.

Aki a saját pályázati anyagát felületesen dobja össze, gyanús, hogy felületesen bánik a rá bízott feladatokkal a munkája során is. Érdemes ezt fejben tartani és a saját pályázati anyagunkat is elolvastatni egy független megítélővel.

Egy barát azokat a logikai buktatókat is felfedezheti az anyagban, amire nem figyelmeztet egyetlen helyesírás-ellenőrző program sem, hiszen a hibák nem tűnnek fel a szöveg alkotója számára. Aki belülről ismeri az anyagot, nem látja az elütéseket, még kevésbé a logikai buktatókat. A hibák ugyanakkor szinte kiugranak a háttérből, amikor egy másik ember veszi kézbe írásunkat. Érdemes megfontolni azt is, hogy milyen betűtípussal, milyen elrendezésben készítjük el az anyagunkat. A betűtípus, sorköz és betűtávolság arányos megválasztásával jó benyomást alakíthatunk ki az anyagról és áttételesen önmagunkról is. Nem utolsó szempont, ha gyakorlati helyet, állást keresünk!

Ha több lapból álló anyaggal pályázunk, feltétlenül számozzuk a lapokat! Reménytelen vállalkozás olvasóként egy szétzilálódott személyi anyag lapjainak pontos sorrendjét megállapítani. Különösen akkor, ha száz jelentkező hasonló formátumban készítette el pályázati iratát. Veszélyes módszer, ha újra felhasználjuk korábban már beadott önéletrajzainkat, korábbi jelentkezésből visszajuttatott fénymásolatainkat. A használtnak ható másolatok valószínűleg elutasításra találnak.

Frissítsük személyi anyagunkat, jelenjünk meg új másolatokkal a különböző, lehetséges munkaadóknál. A túlságosan kiszínezett, ábrákkal és grafikai elemekkel díszített pályázati anyagok talán elfogadhatóak egy reklámügynökség kreatív állásaira pályázva, de kevésbé hatásosak egy szolid, egyszerűbb állást keresve. Csak azért, mert a programok lehetővé teszik, ne engedjük túlburjánzani a felesleges elemeket. Egyszerűség, visszafogottság, célszerűség – ez a nyerő hármas. Ha a pályázati anyaghoz fényképet mellékelünk, ragasszuk fel az önéletrajz jobb felső sarkába.

Aki a vastag pályázati anyagra esküdne – téved. Különösen fiatalok esetében hangsúlyozottan fontos, hogy ki tudják választani azokat az elemeket, tényeket az életükből, ami a pályázat során hasznos, fontos lehet.

Az írásbeli pályázat a szoros értelemben vett személyi adatokon kívül legalább két további elemet bemutat a pályázó kompetenciáiból: mennyire képes az állást, gyakorlati helyet kínáló cég, szervezet fejével gondolkodni, menynyire jellemző a felhasználóbarát beállítottság, az ügyfélközpontúság a munkája során. Mindez csak néhány perc további koncentrációt, odafigyelést igényel, de ez az alaposság nagyon gyakran megtérül. (he)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?