Atlétikai torna a nemesócsai Móra Ferenc Alapiskolában

A nemesócsai Móra Ferenc Alapiskolában 13. alkalommal tartottuk meg az iskolák atlétikai tornáját. A várva várt eseményre május 19-én került sor.

A nemesócsai Móra Ferenc Alapiskolában 13. alkalommal tartottuk meg az iskolák atlétikai tornáját. A várva várt eseményre május 19-én került sor. Az eredetileg kitűzött május 13-ai időpont az egyik vendégiskolának nem felelt meg, a május 16-ára módosított dátum pedig a kedvezőtlen időjárás miatt halasztódott május 19-ére.

Május harmadik hétfőjére minden akadály elhárult, s a sport lett a főszereplő. Szép, napos időjárás fogadta a résztvevőket. Négy iskola versengett: a győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, a Lakszakállasi Magyar Tannyelvű Alapiskola, a Nemesócsai Szlovák Tannyelvű Alapiskola és a nemesócsai Móra Ferenc Alapiskola. A fiúk és a lányok két kategóriában (I. kategória: 4–6. osztály, II. kategória: 7–9. osztály), a következő versenyszámokban mérték össze tudásukat: futás (60 m, 500 m, váltó), krikettlabdadobás, súlylökés, távolugrás. Az iskolákat az egyes versenyszámokban két-két diák képviselte, s a helyezések fontos pontokat hoztak a konyhára. Sokszor késhegyre menő küzdelem folyt, s csak minimális különbségek döntöttek a helyezésekről. Mindenki igyekezett magából kihozni a legjobbat. A versenyszámok eredményeit a kijelölt segítők szállították a számlálóbizottságnak. Ők végezték az összesítést, hiszen nemcsak egyéni, hanem csapatverseny is zajlott.

Ebéd után kiderült, melyik iskolának hozott szerencsét a 13-as szám. A versenybizottság osztás és szorzás helyett csak összeadott, de azt folyamatosan. Nem sokkal 13 óra után az eredményhirdetésre sorakoztak a 13. atlétikai torna résztvevői, szervezői. A csapatversenyben a győrújbaráti iskola megvédte tavalyi elsőségét, 214 ponttal végzett az első helyen. A dobogó második fokára a rendező Móra Ferenc Alapiskola állhatott 204 ponttal. A harmadik helyet a lakszakállasi alapiskola szerezte meg 154 ponttal. Negyedik helyen a helyi szlovák alapiskola végzett 83 ponttal.

Az atlétikai tornán külön elismerésben részesül a legjobban teljesítő hazai lány és fiú. Azok kapják a díjat, akik a legtöbb pontot szerzik a Móra Ferenc Alapiskolának. 2014 májusa Soós Szabina és Závodný Bálint hatodik osztályos tanulónak marad örökké emlékezetes. Ők lettek a hazai csapat legjobbjai. A győzteseknek, a helyezetteknek gratulálunk.