Állati furcsa páros

Ha „civilizálódnak” az állatok, akkor a vadonba történő visszatérés nem megy zökkenőmentesen. Ezt az alapelvet követték a Nagyon vadon című amerikai animációs vígjáték készítői.

Boog, egy háziasított, szelíd grizzlymedve, aki nagyon elvan a maga kis világában, Timberline kisvárosában: esténként a helyi állatshow-ban szerepel, a gazdája garázsában kedvenc műsorait nézi a tv-ben, kis játékmacijával, Dinkelmannal pedig békésen álomba szenderül. Igazi kisvárosi életet él a helyi vadőr házában. Egy nap azonban hívni kezdi őt a vadon egy nyeszlett, kelekótya, törött agancsú kis szarvas személyében. Eliott eszméletlenül kerül a házhoz, s miután magához tér, rábeszéli Boogot, hogy oldozza el. A szarvas mentőakciót eszel ki, és a medvét visszavezeti az erdőbe, természetes közegébe. Boog először vonakodik, hiszen jól megvan a maga kis, békés világában, ám végül enged a csábításnak. A furcsa páros nyakába veszi az erdőt, ahol mintha eltűntek volna a normális állatok. Mindezt még tetézi, hogy elkezdődik a vadászidény. Ezt tapasztalva a két barát úgy határoz, mégiscsak vissza kell térniük a vadász házába, a nyugalmas és békés élethez. Kalandjaik során olyan furcsa állatokkal hozza össze őket a sors, mint egy heves borz, egy halálfélelmű kacsa, vagy egy ölelkezni vágyó tarajos sül, hogy az üldözési mániától szenvedő kacsáról már ne is essen szó. A hazafelé vezető út nem akadálymentes, és a vadon még számos meglepetést tartogat a számukra: a McMóki vezette mókuscsapatot.

Szőrök szőre

Az animációs film 34 ezer vázlatból állt össze. Ebben a mesében van a legtöbb szőr, állítják a készítők. A filmben többmilliárd szőr van, melyet egy különleges team rajzolt és készített közel egy éven keresztül. Meg kellett figyelniük, hogyan viselkedik a szőr különböző időjárási viszonyok között: párában, ködben, füstben, vízben és szélben. A csapat egy „dinamikus szőrrendszer” új eljárást is alkalmazott. Az alkotók szerint meg kellett találniuk a két- és a háromdimenziós grafika közti átmenetet. A technikai újításon kívül szerepet kaptak a figurák emberi vonatkozású karakterei, akik visszavágnak a vadászoknak, hogy megvédjék természetes élőhelyüket, a pazar színekben pompázó erdőt és a festői tájat.

Világ alkotói, egyesüljetek!

A Nagyon vadon egy vicces képregénysorozatból származik, mégpedig a zseniális Steve Moore tollából, aki az Internet The Bleachers képregényt rajzolta. Ám a film meg sem közelíti az újságban megjelent képregényt. Az ötletgazda összefogott Hollywood legjobb alkotóival Jill Cultonnal (Szörny Rt., Egy bogár élete, Toy Story), Anthony Stacchittel (Z, a hangya), Roger Allersszel (Az oroszlánkirály) és Carter Goodrichcsal (Némó nyomában, Shrek), és a szupercsapat egy fergeteges rajzfilmet készített. A mese a nemrég létrejött Sony Pictures Animation égisze alatt készült. Ez esetben a poénok is a helyén vannak, tökéletes kimunkált animáció mellett ez sem elhanyagolható tényező. Mindez igazán valósághű és hiteles. A Nagyon vadon izgő-mozgó teremtményei minden korosztály kedvenceivé válnak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?