A Pénzmágnes kolozsvári döntőjén

November 29-én – a komáromi Selye János Gimnáziumot képviselve – részt vettem a Pénzmágnes című verseny döntőjén. A döntőt egy internetes válogatás előzte meg, ahol 228 versenyzőből az első húsz fő jutott tovább. Igazán boldog voltam, mikor értesültem a jó hírről. Folytattam a felkészülést, tökéletesítettem a tananyagot.

A versenyre november 28-án indultunk. A távolság nem túl nagy (612 km), de az autópálya hiánya miatt az utazás a pihenőkkel együtt 10 órát vett igénybe. Természetesen nem egyedül mentem – a szüleim is elkísértek. A szállás és a napi háromszori étkezés biztosítva volt.

Másnap délután zajlott a három részből álló verseny. Az első rész 30 kérdést tartalmazott, a, b, c, d válaszlehetőséggel. Ez viszonylag egyszerű volt, hasonlított az internetes válogatóhoz, lexikális tudást igényelt. A második rész hat kidolgozandó feladatból állt. Itt elsősorban logikára és számolási képességre volt szükség. A harmadik, szóbeli részben a feladat szerint rendelkezésünkre állt egymillió euró, amit öt különböző befektetésbe lehetett helyezni. Ki kellett választani a megfelelőt, majd érvelni mellette. Minden egyes befektetésnek volt előnyös és kevésbe előnyös tulajdonsága. Jó beszédkészséget, határozott fellépést igényelt. Ez volt számomra a legélvezetesebb versenyrész, mert szeretek nyilvánosan szerepelni.

A húsz versenyzőből a hatodik helyezést sikerült megszereznem. Véleményem szerint a verseny teljes egészén kitűnően szerepeltem, ugyanakkor meg kell jegyeznem, hogy az erdélyi versenyzők előnyt élveztek, mert nekik a verseny témája többé-kevésbé iskolai tantárgy.

Kitűnően éreztem magam Kolozsváron. Hozzám hasonló gondolkodású embereket ismertem meg, a szabad időmben felfedeztem a szépséges belváros egy részét, és újabb tapasztalatot szereztem a nyilvános szereplésről.

Összességében elégedett vagyok a helyezésemmel. Köszönöm szépen a lehetőséget a Selye János Gimnáziumnak, szüleimnek és Szabó Gábor tanár úrnak. A közeljövőben is szeretném megmérettetni magam hasonló versenyeken.