„A pénz nem boldogít, csak az, amire költöd”

Iskolánk, a komáromi Selye János Gimnázium évek óta foglalkozik a pénzügyi készségek fejlesztésével, különféle előadásokat szervezünk. Tavaly kapcsolódtunk be először az OTP READY Alapítvány projektjébe, amely az OTP Banka Slovensko, a.s. által 2015 áprilisában létrehozott alapítvány.

Iskolánk, a komáromi Selye János Gimnázium évek óta foglalkozik a pénzügyi készségek fejlesztésével, különféle előadásokat szervezünk. Tavaly kapcsolódtunk be először az OTP READY Alapítvány projektjébe, amely az OTP Banka Slovensko, a.s. által 2015 áprilisában létrehozott alapítvány. Célja pénzügyileg képzett és felelős fiatal generáció felnevelése, gazdasági tudatosságának fejlesztése.

Az OTP READY Alapítvány Szlovákiában egyedülálló know-how-t alkalmaz a diákok interaktív pénzügyi képzése során. Kurzusaik jól kidolgozott tematikus tananyagra és a legmodernebb technikai felszerelésre támaszkodnak. Ezen a mintegy négyórás képzésen iskolánk III. évfolyama vesz részt.

Szeptember 27-én és 28-án két osztály, október 17-én és 19-én 3 osztály 140 diákja foglalkozik szervezéssel, tervezéssel, Magyarország társadalmi és gazdasági helyzetével. Téma lesz a családi költségvetés készítése, pénzügyi tervezés, gazdasági és munkaerő-piaci alapismeretek. Bemutatják a banki és pénzügyi termékeket, hogyan kell egy vállalkozást felépíteni és üzemeltetni.

A modul a vágyak és célok közti gyakran fennálló diszharmónia megbeszélésével és az ebből eredő negatív hatások megelőzésének megtanításával indul. Utána a diákokat megismertetik az úgynevezett céltérkép alkalmazásával, ahol a vágyak létrejöttétől azok megvalósításáig nyújtanak elméleti segítséget. A céltérképpel párhuzamosan megjelennek a hazai demográfiai és nyugdíjhelyzet egyre súlyosbodó problémái, és ehhez kapcsolódóan a pénzügyi tervezés fontossága, mely átvezeti a csoportot a konkrét pénzügyi termékek gyakorlati alkalmazásához. Egy képzeletbeli utazáson a diákoknak meg kell határozniuk költségtípusokat, és ezekhez kell rendelniük a megfelelő banki termékeket. Bemutatják a makrogazdaság főbb piacait, ezt követően pedig munkaerőpiaci ismeretek kerülnek terítékre.

A képzés további részében a diákok önmaguk tervezhetik meg egy négytagú család havi költségvetését, a tréning zárásaként pedig lehetőségük nyílik kiscsoportos munkában egy virtuális vállalkozás megalapítására, stratégiai tervezésre és egy fiktív termék gyártására versenypiaci keretek közt. A kurzus vezetői – Pénzová Zsuzsanna mérnök és Kamila Trévaiová magiszter – tapasztalt lektorok, akik speciális képzést kaptak a diákokkal való foglalkozás területén.

Diákjaink egy része már abszolválta a képzést. Megkérdeztem őket, hogyan tetszett nekik. Válaszuk egyöntetűen nagyon pozitív volt, a lektorok könnyen magukra irányították a diákok figyelmét, akik új ismeretekkel gazdagodtak a pénzügy területeiről.

S ami talán a legfontosabb, játékos, egyszerű, interaktív formában hozták közelebb a diákokhoz a pénz világát, és próbálták megtanítani őket hatékonyan gazdálkodni.

Dr. Králik Zsuzsanna,

a Selye János Gimnázium

tanára

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?