A jelzáloghitel kérvényezése

Általános feltételek Jelzáloghitel esetében számolni kell azzal, hogy a lakás értékét értékbecslő-szakértői véleménnyel kell alátámasztani, ami 150–250 euróba kerülhet. A bankok előnyben részesítik azokat, akiknek számlájuk van náluk.

Általános feltételek

 Jelzáloghitel esetében számolni kell azzal, hogy a lakás értékét értékbecslő-szakértői véleménnyel kell alátámasztani, ami 150–250 euróba kerülhet.

 A bankok előnyben részesítik azokat, akiknek számlájuk van náluk. Arra senkit nem kényszeríthetnek, hogy náluk számlát nyisson, de a saját ügyfeleiknek előnyösebb feltételeket biztosíthatnak.

 A bankok a lekötési idő lejárta után változtathatnak a kamaton.

 Minél rövidebb időtartamra vonatkozó lekötést választunk, annál alacsonyabb lesz a kamat, ugyanakkor kockáztatunk, mert a lekötés lejárta után előfordulhat, hogy hirtelen megugrik a kamat.

A kamat csökkenhet is a lekötési idő eltelte után, de a jelenlegi alacsony kamatlábakat figyelembe véve erre már kicsi az esély.

Az ajánlott lekötési idő lehet 1, 3, 5, 10 év. A legmagasabb kamattal a 10 éves lekötés esetében kell számolni.

A hosszabb lekötési idő ugyan magasabb kamattal jár, de tervezhetőbbé teszi a hiteltörlesztést.

A bankok a hitelregiszterből is tájékozódnak új ügyfelük pénzügyi előéletéről. A regiszter tartalmazza, hogy korábban milyen hiteleket vett fel, azokat hogyan törlesztette, volt-e elmaradása. Megtudhatják az ügyfélről azt is, van-e hitelkártyája, azt milyen gyakran használja, rendszeresen törleszti-e az így felvett hitelt.

A szükséges iratok

 személyazonossági igazolvány

 igazolás a bevételről – igazolás a munkaadótól, számlakivonatok, vállalkozók esetében adóbevallás

a leterhelt ingatlan értékbecslési bizonyítványa, ha a zálogba helyezett ingatlan nem egyezik meg a megvásárolttal – az utóbbi esetében szükség van a tulajdonlapra

 adásvételi szerződés, esetleg a szerződés megkötéséről szóló előszerződés, illetve a hitel célját alátámasztó egyéb dokumentum (szerződés az ingatlan megépítéséről, építési engedély stb.)

 a tulajdonjogot alátámasztó iratok (a régi és az új tulajdonos nevére kiállított tulajdonlapok)

 egyéb dokumentumok (az ingatlan biztosításáról szóló szerződés, a biztosítási díj kifizetéséről szóló igazolás)

 további dokumentumok a konkrét esettől függően – a bankok további iratokat kérhetnek, ez intézményektől és ügyfelektől függően változhat

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?